winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSCF622722 września 2017r. uczniowie klasy 7a wraz z wychowawczynią, p. Karoliną Góryjowską odwiedzili Mościckie Centrum Kultury, gdzie uczestniczyli w warsztatach „Miasto-Gra. Tworzymy tarnowskie planszówki”. Pod okiem p. Agnieszki Szajer zapoznali się z podstawami tworzenia gier planszowych, starając się zastosować zasady grywalizacji w tworzeniu planszówek o Tarnowie. Wprawką do pracy było przypomnienie sobie, w formie rywalizacji grup, najważniejszych i najbardziej znanych miejsc, postaci i zabytków tarnowskich. Pracy twórczej towarzyszyła zabawa, uśmiech i współpraca w grupach!

Każda grupa wymyślała fabułę do swojej gry, opracowywała grafikę, stwarzała zasady, aby następnie z białych kartonów , papierów kolorowych, kredek itp. wyczarować planszę i pionki. Niestety czas przy dobrej zabawie płynie nieubłaganie, a dopracowanie szczegółów jest pracochłonne, dlatego uczniowie zabrali wykonane przez siebie gry do szkoły, aby na godzinie wychowawczej dokończyć prace, sprawdzić poprawność zasad gry oraz... podarować wykonane planszówki  świetlicy i bibliotece szkolnej! Wprawka w postaci tworzenia gier matematycznych 2 lata wstecz przydała się bardzo! Powstałe gry są pomysłowe i dopracowane plastycznie! Cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów innych klas. Plansza znajdująca się w bibliotece na każdej przerwie oblegana jest przez chętnych do gry, którzy traktują to jak dobrą zabawę będącą znakomitą formą relaksu.

https://www.facebook.com/pg/centrum.moscice/photos/?tab=album&album_id=2002104903357560

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA