winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC03441W dniach 11, 12 i 13 maja 2017 r. uczniowie kl. 5a i 5c z wychowawcami p. J Bommersbachem i p. B. Skwarek   udali się na wycieczkę do Białego Dunajca. Pierwszy dzień przeznaczyli na relaks  i wypoczynek w Termach Chochołowskich.  Przez cztery godziny uczniowie korzystali z licznych atrakcji basenów geotermalnych. Po tym pełnym wrażeń dniu udali się do ośrodka w Białym Dunajcu.

Po zakwaterowaniu i smacznej kolacji były gry i zabawy na boisku przy ośrodku.

Drugi dzień pobytu na wycieczce również był udany.  Ponieważ dzień ten był słoneczny i ciepły, zaraz po śniadaniu udali się na spacer po Zakopanem. Następnie  kolejką wyjechali na szczyt Gubałówki. Po wyjściu z wagonika przy pięknej, słonecznej pogodzie  zachwycali się wspaniałą panoramą Tatr oraz Zakopanego. Po sesji zdjęciowej przeszli przez szpaler sklepików, gdzie kupili pamiątki. Następnie udali się w kierunku miejscowości Ząb. Przez środek wioski przechodzi sławny szlak papieski, którym Ojciec Święty przejechał w 1997 roku, w czasie drogi do Ludźmierza.

Po drodze mijali piękną drewnianą kapliczkę Św. Brata Alberta. Rozpościera się stamtąd przepiękny widok na Tatry. Wspaniałą wizytówką Zębu jest Kamil Stoch. Uczniowie odwiedzili dom mistrza - to piękny drewniany budynek. Po powrocie na Gubałówkę zjechali kolejką do Zakopanego, gdzie na parkingu czekał autokar. W ośrodku  kolacja a wieczorem grill i zabawy na boisku.

            W trzecim dniu po śniadaniu i podziękowaniu gospodarzom za wspaniałe posiłki i gościnność nastąpiło wykwaterowanie. Nasi turyści udali się autokarem do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach, które zostało wybudowane jako votum  za ocalenie życia papieża Jana Pawła II  po zamachu z 13 maja 1981 . Po modlitwie w kościele przeszli pod ołtarz, przy którym Jan Paweł II odprawił mszę św. w Zakopanem pod Krokwią  6 czerwca 1997. Następnie udali się w kierunku Zakopanego na obiad. Po posiłku spacerkiem przeszli pod skocznię narciarską - Wielką Krokiew, gdzie czekał już autokar.

Po pożegnaniu ze stolicą Tatr wyruszyli w drogę powrotną do Tarnowa. Do swojego miasta bezpiecznie dotarli na godzinę 18.00.  Podczas wycieczki panowała miła atmosfera, wędrówkom i zabawom sprzyjała słoneczna pogoda. Uczniowie zachowywali się wzorowo. Podziękowali rodzicom uczniów klasy 5c za pomoc i opiekę oraz wychowawcom klas 5a i 5c za opiekę i zorganizowanie wspaniałej wycieczki, podczas której  zobaczyli wiele interesujących miejsc i doświadczyli niezapomnianych przeżyć. Mają nadzieję, że pojadą tam ponownie, aby podziwiać uroki Tatr i Zakopanego.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA