winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

beztytuu222 kwietnia 2017r. uczniowie klasy VI b uczestniczyli w uroczystościach związanych z obchodami 60 rocznicy Rewolucji i Walki o Wolność na Węgrzech pod hasłem: 1956 - Wspólna przeszłość, wspólna pamięć odbywającej się pod patronatem dr hab. Adrienne Körmendy, Konsula Generalnego Węgier w Krakowie oraz Romana Ciepieli, Prezydenta Miasta Tarnowa. Konferencja rozpoczęła się o godzinie 13.00 w tarnowskim Ratuszu odśpiewaniem hymnów państwowych Węgier i Polski.  Przy akompaniamencie muzycznym pani Renaty Wieczorek i Mikołaja Janasa (ucznia kl. I a Gimnazjum „Piętnastka”) zaśpiewał chór Gimnazjum „Piętnastka” i SP nr 15 im. Gen. Józefa Bema.

 

Spotkanie pod hasłem  ,,Hołd bohaterom” poprowadziła pani Małgorzata Malec, wiceprezes Tarnowskiego Towarzystwa Przyjaciół Węgier. Mieliśmy okazję wysłuchać kilku ciekawych wykładów: Prezydenta miasta Tarnowa, pana Romana Ciepieli ,,Tarnów, miasto przyjaźni węgiersko – polskiej”, pani dr hab. Adrienne Körmendy, Konsula Generalnego Węgier w Krakowie „Więzi węgiersko-polskie w perspektywie historycznej”, pana Andrzeja Szpunara, dyrektora Muzeum Okręgowego w Tarnowie  „Rok 1956 w Tarnowie” oraz pani Wiesławy Kozaka-Jaworskiej, prezes TTPW„60 lat Tarnowskiego Towarzystwa Przyjaciół Węgier. W ramach konferencji odbył się wernisaż wystawy „1956 Budapeszt – Tarnów”, którym nasza młodzież była niezwykle zainteresowana.

Spotkanie w Ratuszu było niezwykłą lekcję historii, która na długo pozostanie w naszej pamięci. 

1956 - Wspólna przeszłość, wspólna pamięć

 

22 kwietnia 2017r. uczniowie klasy VI b uczestniczyli w uroczystościach związanych z obchodami 60 rocznicy Rewolucji i Walki o Wolność na Węgrzech pod hasłem: 1956 - Wspólna przeszłość, wspólna pamięć odbywającej się pod patronatem dr hab. Adrienne Körmendy, Konsula Generalnego Węgier w Krakowie oraz Romana Ciepieli, Prezydenta Miasta Tarnowa. Konferencja rozpoczęła się o godzinie 13.00 w tarnowskim Ratuszu odśpiewaniem hymnów państwowych Węgier i Polski.  Przy akompaniamencie muzycznym pani Renaty Wieczorek i Mikołaja Janasa (ucznia kl. I a Gimnazjum „Piętnastka”) zaśpiewał chór Gimnazjum „Piętnastka” i SP nr 15 im. Gen. Józefa Bema.

Spotkanie pod hasłem  ,,Hołd bohaterom” poprowadziła pani Małgorzata Malec, wiceprezes Tarnowskiego Towarzystwa Przyjaciół Węgier. Mieliśmy okazję wysłuchać kilku ciekawych wykładów: Prezydenta miasta Tarnowa, pana Romana Ciepieli ,,Tarnów, miasto przyjaźni węgiersko – polskiej”, pani dr hab. Adrienne Körmendy, Konsula Generalnego Węgier w Krakowie „Więzi węgiersko-polskie w perspektywie historycznej”, pana Andrzeja Szpunara, dyrektora Muzeum Okręgowego w Tarnowie  „Rok 1956 w Tarnowie” oraz pani Wiesławy Kozaka-Jaworskiej, prezes TTPW„60 lat Tarnowskiego Towarzystwa Przyjaciół Węgier. W ramach konferencji odbył się wernisaż wystawy „1956 Budapeszt – Tarnów”, którym nasza młodzież była niezwykle zainteresowana. Spotkanie w Ratuszu było niezwykłą lekcję historii, która na długo pozostanie w naszej pamięci. 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA