winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 0199Na początku kwietnia w naszej szkole miało miejsce uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych w poczet czytelników biblioteki. Pani bibliotekarka, Agnieszka Białek, rozmawiała z uczniami na temat książek, księgozbiorów domowych, rodzajach woluminów, opowiedziała o zasadach korzystania ze zbiorów biblioteki, czytelni oraz Multimedilnego Centrum Informacji. Dzieci obejrzały przedstawienie – nieznaną wersję „Kopciuszka”, wysłuchały próśb Królowej Książek i złożyły uroczyste przyrzeczenie:


„My uczniowie pierwszej klasy,
Tobie książko przyrzekamy,
Że szanować Cię będziemy,
Krzywdy zrobić Ci nie damy
Obowiązków czytelnika
Będziemy przestrzegać pilnie
I z Twych rad i z Twych mądrości,
Korzystać od dziś usilnie
Przyrzekamy!”.
Na pamiątkę pełnoprawni czytelnicy otrzymali przygotowane specjalnie na tę okazję dyplomy.
Mamy nadzieję, że od tej pory uczniowie klas pierwszych będą częstymi gośćmi biblioteki szkolnej, a ich przygody z lekturą będą pasjonujące i będą trwały nieprzerwanie przez całe życie.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA