winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSCF4691Grupa „trzask.pl” jest zbiorowością młodych, ciekawych świata ludzi. Ich przygoda z podróżami zaczęła się już w szkole podstawowej, kiedy to mieli okazję obejrzeć pokaz slajdów z podróży po Indiach. Wtedy właśnie zrodziło się marzenie o tym, aby „kiedyś tam” zobaczyć świat na własne oczy. W roku 2003 założyli grupę „trzask.pl”, w ramach której odbyli kilkadziesiąt egzotycznych podróży (udało im się również zrealizować wielkie marzenie z dzieciństwa - dotarli do Indii).

Tym razem jeden z członków „trzask.pl” przybył do naszej szkoły, by przybliżyć nam kraj leżący całkiem niedaleko nas – Szwajcarię.

Oto co działo się podczas pokazu:

– odwiedziliśmy najwyższe góry Europy: Alpy – poznaliśmy historię ich powstania, ujrzeliśmy najwyższe szczyty;

– zobaczyliśmy hodowle psów bernardynów, które przez lata ratowały ludzi z górskich opresji;

– poznaliśmy historię Wilhelma Tell’a, największego bohatera Szwajcarów;

– próbowaliśmy zrozumieć sposób, w jaki Szwajcarzy przeciwności przekuli w możliwości – zobaczyliśmy, jak naprawdę wygląda życie w górach;

– obejrzeliśmy typowe dla Szwajcarii: sery (wizyta w fabryce – proces produkcji, dojrzewania), czekolady (również fabryka), scyzoryki, banki, franki (o tym dlaczego są takie drogie…);

– porozmawialiśmy o neutralności Szwajcarii – kraju, który nie uczestniczył w żadnej z większych wojen;

– zobaczyliśmy ogromne lodowce Alp, w tym największy – Aletsch;

– dowiedzieliśmy się kilku ciekawych faktów na temat demokracji szwajcarskiej;

– odwiedziliśmy duże środki miejskie: Zurych, Genevs, Berno.

Wirtualna podróż dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń i obudziła pragnienia zobaczenia tego pięknego kraju na własne oczy.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA