winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSCF5991W środę 16 listopada klasa II B wraz z wychowawczynią, p. Elżbietą Majchrowską wybrała się do Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Dzieci zwiedziły wystawę "Szachy świata", na której obejrzały szachy z kolekcji Państwa Magdaleny i Andrzeja Czochrów - pasjonatów i kolekcjonerów. Zaskakujące były egzemplarze wykonane z różnych materiałów (m.in. drewno, szkło, skóra, lawa wulkaniczna, poroże jelenia, bursztyn czy metalowe śrubki). Oryginalnością i pięknem zachwyciły komplety dla dzieci, w których figurami szachowymi były postacie ze znanych i lubianych bajek (Smerfy, Scooby Doo, bajki Disneya), filmów (Star Wars) oraz szachy z klocków lego. Chłopcom bardzo spodobały się szachy w kształcie piłkarzy. Później uczniowie obejrzeli prezentację, z której dowiedzieli się, że szachy są tak stare, jak sama ludzkość. Wysłuchali opowieści o znanych postaciach historycznych, które upodobały sobie tę królewską grę oraz o "mechanicznym Turku" - jak się okazało, żadna maszyna nie jest w stanie zastąpić ludzkiego umysłu. Na koniec rozwiązali zadania związane z zasadami gry w szachy. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA