winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

P61110 12172310 listopada 2016 r. uczniowie wszystkich klas szóstych w ramach wycieczki programowej odwiedzili Planetarium Śląskie w Chorzowie. W sali projekcyjnej pod olbrzymią kopułą planetarium uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych „A jednak się kręci”. Podczas dwugodzinnego seansu poznawali gwiazdy i gwiazdozbiory, dokładnie prześledzili ruch obrotowy i obiegowy Ziemi. Po tych zajęciach udali się do obserwatorium astronomicznego, gdzie zobaczyli największy w Polsce teleskop i dowiedzieli się, jak wyglądają obserwacje astronomiczne z jego wykorzystaniem. Drugą częścią wycieczki była wizyta w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Uczniowie obserwowali mieszkańców zoo w jesiennych warunkach. Jak zwykle najwięcej emocji z obu stron towarzyszyło spotkaniu z małpami. Znakomitymi obiektami do fotografowana okazały się również żyrafy i bizony. Mimo jesiennego chłodu humory dopisywały i wszyscy zadowoleni wrócili do Tarnowa.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA