winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

dlogo pl30 września uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: Angeliki Szumlańskiej, Karoliny Góryjowskiej i Danuty Wojciechowskiej wzięli udział w VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (WMTDAY). „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” – tak brzmiało hasło tegorocznej edycji akcji. Wszyscy przez cały tydzień powtarzali tabliczkę mnożenia w szkole, w domu, na podwórku i przy każdej nadarzającej się okazji.

W czasie matematycznego święta na korytarzach pojawiły się plakaty reklamujące WMTDAY oraz okolicznościowa gazetki w świetlicy szkolnej, z której uczniowie mogli zapoznać się z historią tabliczki mnożenia i ciekawymi metodami ułatwiającymi uczenie się jej. Dużo emocji wywołały egzaminy przeprowadzane podczas przerw przez komisje egzaminacyjne.  Ze znajomości tabliczki zostali przepytani prawie wszyscy chętni - uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Do zabawy włączyli się też rodzice i dziadkowie. Każdy, kto pomyślnie zdał egzamin, otrzymał specjalne odznaczenie.


Ten rok - jeśli chodzi o Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - był wyjątkowy ze względu na rekordową ilość uczestników. W akcji wzięło udział 2977 szkół, z Polski a także z 14 krajów całego świata.


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (WMTDAY) pojawił się na kartkach "Kalendarza nietypowych świąt" sześć lat temu i od tej pory zajmuje w nim szczególne miejsce. Święto to obchodzone jest zawsze w ostatni piątek września. Jego pomysłodawcą i inicjatorem jest WKM "Rachmistrz". Istniejące od 1995 r. wydawnictwo stara się łączyć matematykę z zabawą. Ta właśnie idea od lat przyświeca organizatorom. WMTDAY - to dzień symboliczny. Uroczyste jego obchody mają na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacjach, a także uświadomić jej przydatność w życiu codziennym. 

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA