winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

dsc 179329 września 2016 r., klasa II a wraz z wychowawcą  p. Bernadetą Pawłowską obchodziła Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu uczniowie przynieśli swoje książki, z których głośno czytali wybrane fragmenty. Dzieci z  zainteresowaniem i uwagą  słuchały swoich kolegów, porównując swoje umiejętności z umiejętnościami rówieśników. Treść wysłuchanych utworów stała się inspiracją do samodzielnego wykonania przez uczniów własnych książeczek.

Uczniowie  zapoznali się również z twórczością Janiny Porazińskiej, gdyż w tym dniu przypadała kolejna rocznica urodzin  tej wspaniałej autorki książek dla dzieci.  Wraz z wychowawczynią przeczytali bajkę ludową pt: "Kozucha Kłamczucha", a na zakończenie wysłuchali tego utworu w interpretacji aktorów.  

Dzieci przekonały się, że sztuka czytania otwiera drzwi do różnych krain.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA