winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

dscf3435W dniach 09-12 czerwca 2016 r. gościliśmy grupę uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły Szilágyi Ketesztèny Iskola Veszprem. Przyjechała do nas drużyna  13-letnich piłkarzy wraz z dyrektorem szkoły i trenerami. W piątek, 10 czerwca, spędziliśmy wspólnie czas na zabawie, rozmowach, spacerze po Tarnowie. Wspólnie z uczniami klasy VIa – Kingą Karaś i Igorem Tarczoniem, Va – Nataszą Żukowską, Anią Kozioł i Julią Peciak oraz Vb – Jankiem Martowiczem i Wiktorem Matyjewiczem,  pokazaliśmy naszym gościom m.in. pomnik pierwszego transportu więźniów do Auschwitz, pomnik gen. Józefa Bema, rynek, pomnik Papieża Jana Pawła II, dom, w którym urodził się Józef Bem.

Spacerowaliśmy urokliwymi uliczkami wokół tarnowskiego rynku. Nasi goście zwrócili uwagę na  bimę – pozostałość po starej synagodze, fragmenty murów obronnych, schody i przytulne zaułki. Uczniowie z obu krajów szybko przełamali barierę językową. Głównym tematem naszych rozmów były oczywiście rozpoczynające się finały Mistrzostw Europy w piłce nożnej, do których zakwalifikowała się i Polska, i Węgry. Okazało się, że Węgrzy doskonale znają naszych piłkarzy, lecz kłopot sprawia im wymówienie ich nazwisk (np. Grzegorz Krychowiak, Wojciech Szczęsny, Jakub Błaszczykowski :). W tarnowskim Biurze Informacji Turystycznej nasi goście dostali ciekawe materiały o Tarnowie i Małopolsce w języku węgierskim, angielskim i niemieckim. Wspólne lody na tarnowskim rynku zakończyły to sympatyczne spotkanie. 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA