winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

5Kiedy 21 kwietnia nasza koleżanka Kinga Karaś, uczennica klasy VI A wzięła udział w Szkolnych Eliminacjach XXXII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego nie wiedziała, że to początek jej wielkiego sukcesu. Po udanym występie w pierwszym etapie, reprezentowała naszą szkołę w eliminacjach rejonowych konkursu, organizowanych przez Pałac Młodzieży w Tarnowie.


29 kwietnia 2016r. Okazał się dla niej dniem wyjątkowo szczęśliwym. Interpretacja utworu pt „Album” Wisławy Szymborskiej oraz prezentacja fragmentu prozy Kiery Cass pt „Jedyna” tak bardzo spodobały się jurorom, że przyznali Kindze zaszczytne miano Laureatki Rejonowego Konkursu Recytatorskiego.
Dzień 18 maja 2016 na długo zapadnie w pamięci skromnej, subtelnej dziewczynie „z koczkiem”. Jako jedyna Tarnowianka stanęła do rywalizacji z pozostałymi dwudziestoma dwoma uczestnikami konkursu.
Piękna sceneria miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu, ciepłe i życzliwe przyjęcie gospodarzy, pozytywnie nastrajało uczestników spotkania. Jeszcze tylko sprawdzenie listy i dłuuugie oczekiwanie na występ. Poezja Tuwima, Jana Brzechwy, ks. Twardowskiego, Harry Potter, Ania z Zielonego Wzgórza i wreszcie Album Wisławy Szymborskiej oraz fragment Jedynej Kiery Cass. Miękkim, ciepłym i sugestywnym głosem Kinga zachwyciła słuchaczy.
W wierszu Wisławy Szymborskiej pojawiła się historia rodziny, którą nikt tak naprawdę nie chciałby się poszczycić, a jednak w ustach Kingi wybrzmiała, jakby była wzorcem.
Jedyna zaprezentowana w tak obrazowy sposób pozostawiła niedosyt słuchania. Dlaczego już skończyła? Chcemy więcej! Oto jakie Kinga pozostawiła po sobie wrażenie.
W finale XXXII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Kinga Karaś zajęła III miejsce.
Ten niewątpliwy sukces został uwieczniony czymś więcej, bo oto jedna z jurorek, aktorka scen teatralnych osobiście pogratulowała Kindze wyjątkowości. Z nutą nadziei w głosie zapytała ją „Czy grywasz na deskach teatru w Tarnowie?”, zaskoczona i skromna jak zawsze odpowiedziała „Nie”.
Kto wie, czy to pytanie nie będzie wyrocznią na przyszłość. Z całego serca gratulujemy Kindze, jej mamie i opiekunce mgr Ewie Chochołowicz wielkiego sukcesu.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA