winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

dscf2749Dnia 28 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja pt. : „Witaj Majowa Jutrzenko”. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zgromadzeni na uroczystości mogli poczuć niezwykłą, pokrzepiającą atmosferę tych patriotycznych świąt, dzięki programowi poetycko - muzycznemu przygotowanemu przez uczniów klas V oraz VI. Akademię uświetnił występ chóru szkolnego, w którego repertuarze znalazły się takie utwory jak „Hymn Konstytucji 3 maja”, „Ojczyzna”, , „Witaj, Majowa Jutrzenko”, „Kocham Cię Polsko”.

Wzorcowa recytacja wierszy przy akompaniamencie muzyki Chopina, „Poloneza Ogińskiego” i „Poloneza 3 maja” oraz odegrana przez uczniów scenka teatralna, przybliżały realia Sejmu Czteroletniego i udział króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w wydarzeniu ważnym dla dziejów Polski. Patriotyczne pieśni i wiersze skłaniały wszystkich do refleksji nad znajomością najważniejszych momentów z historii naszego kraju oraz pobudzały uczucia patriotyczne.

Widzowie z ogromnym zaciekawieniem przyglądali się grze aktorów, która wzbudzała podziw. Wrażenia artystyczne wzmocniła scenografia, na którą składała się wielkoformatowa reprodukcja obrazu J. Matejki  „Konstytucja 3 maja”, tron królewski, kostiumy króla, magnatów i szlachty oraz prezentacja multimedialna.

Uroczystość przygotowały: p. Ewa Chochołowicz, p. Barbara Sanek, p. Renata Wieczorek, p. Karolina Góryjowska oraz p. Jolanta Szarkowicz-Baca.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA