winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

dscf2665W dniu 26 kwietnia 2016r. uczniowie klasy V b pod opieką wychowawczyni – p. Danuty Wojciechowskiej oraz p. Agnieszki Białek udali się do Centrum Sztuki Mościce na dwie interaktywne wystawy „Play the music” i „Poczuj sztukę”. Na pierwszej z nich każdy z uczniów mógł obejrzeć i samodzielnie przetestować 13 interaktywnych eksponatów z dziedziny „dźwięk i muzyka”.

Mnogość wrażeń akustycznych i wizualnych sprawiła, że wszyscy nie tylko świetnie się bawili, ale mieli okazję zrozumieć wiele zjawisk związanych z transmisją i przetwarzaniem dźwięku, sprawdzić swoje poczucie rytmu, zagrać na niewidzialnej harfie, zmiksować swój głos, sprawdzić wrażliwość swoich uszu na wysokie dźwięki, stopami zagrać na pianinie, koncertować pod prysznicem, zarejestrować swój głos na woskowym cylindrze tak, jak nagrywał Thomas Edison. 8 interaktywnych eksponatów drugiej wystawy sensorycznej pozwoliło uczniom doświadczyć sztuki przez dotyk. Uczniowie mieli okazję wkroczyć m. in. w świat osób niewidzących, niesłyszących i za pomocą różnych zmysłów rozpoznawać kształty i odbierać bodźce zewnętrzne dotykiem i węchem. Każdy eksponat wprowadzał w inny świat doznań: mogli zobaczyć niewidzialne, musnąć wiatr, dotknąć dźwięku, powąchać kolor i wsłuchać się w ruch. Taką dawkę wiedzy uzupełnili jeszcze porcją ruchu na świeżym powietrzu.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA