winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

dscf2206Marzec to miesiąc, w którym przypada rocznica urodzin i dzień imienin generała Józefa Bema a w naszej szkole Święto Patrona. To także czas, kiedy przypominamy początki naszej szkoły i nadanie jej imienia generała Józefa Bema. Bem to wzór żołnierza - patrioty, który całe swoje życie poświęcił walce „za naszą i waszą wolność”. Zachowane relacje, listy i wspomnienia żołnierzy, którzy walczyli pod jego rozkazami, zarówno Polaków, jak i Węgrów, tworzą jakże piękny wizerunek wodza, żołnierza i człowieka. Generał Józef Bem jest bohaterem Polski i Węgier, państw, których losy od wieków splatają się ze sobą. W niezwykłą podróż po węgierskiej i polskiej historii oraz na spotkanie z kulturą i obyczajami Węgrów zaprosili społeczność szkolną uczniowie klasy III b, którzy pod kierunkiem pani Małgorzaty Bednarz przygotowali przedstawienie Niezwykła przygoda Czerwonego Kapturka, czyli o tym, jak polubić Węgry. Oprawę muzyczną przygotowała pani Renata Wieczorek, towarzyszącą przedstawieniu prezentację – pani Barbara Hońdo, piękną dekorację – pani Jolanta Szarkowicz-Baca, o nagłośnienie zadbał pan Józef Bommersbach.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA