winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

dscf1952Jak co roku z okazji wspomnienia św. Walentego, uczniowie naszej społeczności szkolnej w lutym obchodzili Dzień Zakochanych. Myślą przewodnią stały się słowa św. Tomasza z Akwinu: „Kochać znaczy – chcieć komuś okazać dobro”. Słowa te uświadomiły wszystkim istotne treści związane z miłością, rozumianą jako: bezgraniczną i bezinteresowną troskę o tych, których się kocha; czynienie wszystkiego co możliwe, aby byli szczęśliwi; sens i cel ludzkiego życia; dotyczącą wszystkich ludzi i samego Boga; dobrowolne poświęcenie serca.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował również „pocztę walentynkową”. Uczniowie mieli okazję anonimowo „wyznać miłość” ukochanej bądź ukochanemu, poprzez wrzucanie do specjalnego pudełka kartek walentynkowych, adresowanych do konkretnej osoby. 12 lutego Kinga Karaś wraz z Kingą Łazarek i w towarzystwie amorka, rozdały kartki adresatom. Całość przebiegała w atmosferze dziecięcej radości, ciekawości i zaskoczenia. Adresatami walentynkowych wyznań i podziękowań za okazywaną cierpliwość i miłość, niejednokrotnie byli również nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Wyrażamy nadzieję, że efektem tegorocznych obchodów Dnia Zakochanych i rozważań na temat istoty miłości, będzie fakt, że nawzajem będziemy ją sobie okazywać przez wzajemną troskę o siebie, szacunek i pomoc.

Samorząd Uczniowski
wraz z Opiekunami

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA