winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

P127061926 listopada w klasie II d odbyły się andrzejkowe zajęcia, podczas których uczniowie poznali tradycyjne polskie zwyczaje ludowe związane z ,,Andrzejkami”. Wprowadzeniem do zajęć były: wiersz W.Chotomskiej „ Andrzejki” i jego analiza:
… Ach, najwyższy czas już, by
Zacząć wreszcie te wróżby!
Stary zwyczaj należy odkurzyć…
Nasze babcie przed laty
Też czekały tej daty
Tając w sercu cichutką nadzieję…
Naszym ciociom i mamom
Serca biły tak samo,
Jak nam biją w ten wieczór andrzejek.


Uczniowie dowiedzieli się, skąd się wzięła tradycja „Andrzejek” i jak je obchodzili nasi przodkowie. Po uświadomieniu, że jednak wszystkie wróżby należy traktować tylko jako żarty i zabawę, przystąpili do wspólnej zabawy, zamieniając salę lekcyjną w tajemniczą ,,komnatę wróżb”.
Klasowe: wróżki i wróżbici przepowiadali przyszłość z kart, dłoni oraz innych magicznych przedmiotów. Wywróżono przyszłe zawody i sympatie, nadchodzące szczęśliwe dni. Uczniowie poznali znaczenie liczb, kolorów, imion, dat urodzenia i innych symboli andrzejkowych. Podczas wspólnej zabawy przy muzyce uczniowie zaprezentowali swoje piękne kostiumy i rekwizyty.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA