winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

17 muzeum 02W grudniu b.r. klasa 5a z wychowawczynią, p. K. Góryjowską oraz klasa 4a z p. Barbarą Skwarek odwiedzili Muzeum Etnograficzne w Tarnowie by przybliżyć sobie historię starożytnego Egiptu. Zwiedzając multimedialną ekspozycję interaktywno-edukacyjną „Gdy słońce było bogiem”.
Uczniowie mogli obejrzeć i wysłuchać informacji m.in. o położeniu geograficznym i warunkach naturalnych Egiptu, jego okresów rozwoju, poznać wierzenia Egipcjan, ich architekturę, system pisma, pogrzeby i sposób mumifikacji zwłok.


Następnie dzieci, wraz z panią przewodnik, weszły do wnętrza świątyni oraz grobowca faraona, gdzie przeżyły fascynujące spotkanie z egipskimi bogami, mumiami, stanęły twarzą w twarz z mumią faraona. Po zapoznaniu się z kulturą i historią starożytnego Egiptu, ubrani w stroje z tamtych czasów, zapoznali się z techniką i sztuką balsamowania i bandażowania płótnem oraz samodzielnie przeprowadzili mumifikację zwłok.
Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy magnes z symbolami egipskimi.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA