winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

dscf1226Dnia 2 października 2015 roku odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie z podróżnikiem – przedstawicielem grupy „TRZASK.PL”. Tym razem w „Piętnastce” gościł pan Krystian Pyrzak, który podzielił się z uczniami swoimi wrażeniami z wyprawy do Ameryki Południowej. Przewodnim tematem było zwiedzanie Brazylii.

Interesujący wykład połączony był z pokazem multimedialnym na temat przyrody oraz życia codziennego w owym kraju oraz ciekawostkami z różnych zakątków tego państwa. Dzięki wciągającej relacji podróżnika uczniowie otrzymali istotne informacje na temat różnic społecznych panujących w Brazylii – mogli przekonać się, że jedna z najnowocześniejszych metropolii świata słynie również z ogromnego skupiska dzielnic biedoty – faweli.

Największym atutem spotkania była prezentowana przez wędrowca nietypowa dokumentacja fotograficzna m.in. zdjęcia wodospadów z perspektywy lotu ptaka, zbliżenia zagrożonych gatunków ptaków, pustyni, plantacji kawowca. Pokazowi towarzyszyły pamiątki z podróży, m.in. instrumenty muzyczne, który chętni mogli wypróbować.

Niezwykle interesująca i wciągająca opowieść o przygodach jakie spotkały członków grupy podróżniczej okazała się fascynującą lekcją geografii i kultury.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA