winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

7999 00115 września 2015 r. klasa 5a z wychowawczynią p. Karoliną Góryjowską odwiedziła Muzeum Etnograficzne w Tarnowie, gdzie uczniowie obejrzeli wystawę  „Historia kołem się toczy”. Na ekspozycji pokazano historię rowerów od jej początków do lat 50. XX wieku. Dzieci po raz pierwszy zobaczyły rowery, które posiadały na kołach drewniane obręcze, a kilka z nich miało doczepiane silniki. Podziwiali z czasów swoich dziadków: wózki dziecięce, hulajnogi i drewniane gokarty.

Uczniowie mieli także możliwość przeniesienia się do starego studia fotograficznego i zrobienia sobie zdjęcia w ubraniach z dawnych lat. Było przy tym dużo zabawy.

Dzieci obejrzały również wystawę „Romowie. Historia i kultura” - stałą ekspozycję historii i kultury Romów w Polsce, na tle ich dziejów europejskich, a także wozy taborowe Romów eksponowane na dziedzińcu dworku będącego siedzibą szkoły.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA