winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

dscf9352Żyjąc w społeczeństwie informacyjnym, musimy zwracać baczną uwagę na bezpieczeństwo w sieci. Nie wszyscy, zarówno dzieci, jak i dorośli, zdają sobie sprawę z licznych zagrożeń czyhających na użytkowników Internetu. Uczniowie klas VI uczestniczyli w spotkaniu z policjantką, która starała się uświadomić im, z jakimi niebezpieczeństwami mogą się zetknąć, korzystając niefrasobliwie z komputera i Internetu.


Również takiej tematyce poświęcone było, zorganizowane w dniu 17 marca br. spotkanie rodziców z policjantką, panią Agnieszką Seyhlhuber, sierżantem sztabowym z Wydziału ds. Nieletnich. Posługując się przykładami, pani sierżant omówiła najczęściej pojawiające się zagrożenia i ich konsekwencje dla zdrowia a nawet życia młodych ludzi. Zwróciła uwagę na to, że wielu rodziców zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego, czym zajmują się ich dzieci, siedząc przed komputerem i zaapelowała o kontrolę ich działań, zanim będzie za późno. Zaprezentowane przez prelegentkę statystyki wywołały poruszenie a nawet przerażenie niektórych słuchaczy. Podczas wystąpienia pani sierżant na sali panowała absolutna cisza. Po zakończeniu spotkania niektórzy rodzice zostali w świetlicy szkolnej na chwilę indywidualnej rozmowy z policjantką.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA