winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

dscf9361W piątek 20 marca nasza Szkoła miała swoje święto. Z tej okazji uczniowie klasy VIb oraz trójka uczniów z klasy VIc ( Ola Wrona, Daria Bielecka i Dawid Dulian) przygotowali ciekawą inscenizację fragmentów powieści Jadwigi Chamiec Trójkolorowa kokarda. Bohaterowie przedstawienia przenieśli widzów w odległe czasy Wiosny Ludów, kiedy to narody Europy stanęły do walki o wolność. Istotną rolę w tej walce odegrał patron naszej szkoły- generał Józef Bem, w którego postać wcielił się Michał Łabno. W roli jego adiutanta, Sandora Petofiego, wystąpiła Daria Bielecka, która zaprezentowała również wzruszającą interpretację wierszy tego poety.

W spektaklu pojawiła się scena ukazująca piękny zwyczaj dekorowania młodzieńców udających się na wojnę kotylionami. Nasi bohaterowie otrzymali kotyliony wykonane przez Amelką Okarmę. Uczniów do występu przygotowały panie: Barbara Hońdo, Barbara Skwarek oraz Alina Skrabacz- Sowa. Uroczystość uświetnił chór prowadzony przez panią Renatę Wieczorek. Oprawę plastyczną wykonały panie: Agnieszka Białek i Jolanta Szarkowicz- Baca. Pan Józef Bommersbach sprawił, że wszystko było doskonale słychać. Po spektaklu miało miejsce podsumowanie Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły oraz konkursu plastycznego, którego bohaterem był Józef Bem.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA