winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

40-pasowanieDo tradycji Szkoły Podstawowej Nr 15 w Tarnowie należy uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki. W tym roku pierwszoklasiści zawitali do biblioteki już 10 lutego. Uroczystość przygotowywana została przez uczniów – łączników z biblioteką, pod opieką nauczyciela bibliotekarza – Agnieszki Białek. Wszyscy dołożyli wszelkich starań, aby biblioteka kojarzyła się uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie są mile widziani i które będą chętnie odwiedzać. 

Podczas tegorocznego pasowania dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki i jak się należy zachowywać w bibliotece. Zapoznały się ze zbiorami biblioteki i zasadami korzystania z nich. Obejrzały również krótkie, humorystyczne przedstawienie przygotowane przez swoich starszych kolegów. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przez uczniów przyrzeczenia, po którym mogli przystąpić do wypożyczenia swojej pierwszej książeczki. Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy pierwszej otrzymali pamiątkowe dyplomy. Tego dnia biblioteka przeżyła prawdziwe oblężenie. Pierwszaki były bardzo podekscytowane i dumne, że samodzielnie mogły skorzystać ze zbiorów szkolnej książnicy. Dla wielu był to początek przygody z biblioteką, która, mamy nadzieję, będzie trwała latami.

Wszystkim nowym czytelnikom życzymy wielu przyjemnych i interesujących spotkań w świecie książki!

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA