winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

32-festyn-A26 września 2014 r. klasa Ia reprezentowała naszą szkołę w VIII Festynie bezpieczeństwa ruchu drogowego: "Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu". Festyn odbył się w sali sportowej TOSIR przy ul. Krupniczej 8a w Tarnowie. Imprezę oficjalnie otwarł Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie – p. Bernard Karasiewicz, który uroczyście powitał gości, uczniów i nauczycieli.
Jednym z najważniejszych punktów festynu był spektakularny kurs pomocy przedmedycznej, przeprowadzony przez grupę dzieci z III klasy Szkoły Podstawowej w Zakliczynie pod opieką p. Łukasza Łacha, reprezentującego OSP Zakliczyn.

Podczas festynu uczniowie klas pierwszych z tarnowskich szkół wykazali się wiedzą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, umiejętnością jazdy na rowerze oraz rywalizowały w biegach z lizakiem i czapką policjanta, a także ścigały się w slalomie gokartem na czas. Imprezę uświetnili uczniowie klasy Ia pod opieką wychowawczyni p. Marioli Szczepańskiej – Flądro, którzy zaprezentowali krótki program artystyczny o tematyce nawiązującej do hasła festynu.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody. Na dzieci czekały liczne atrakcje, np. udział w „Grze planszowej" i „Kole fortuny", symulator jazdy samochodem, samochody zdalnie sterowane, gokarty, sprzęt policyjny oraz strażacki. Ze wszystkimi dziećmi bawił się oczywiście Inspektor Wawelek, któremu towarzyszył przesympatyczny Tygrysek.

Organizatorami imprezy, jak co roku, byli: Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Szkoła Podstawowa Nr 15 w Tarnowie. Dziećmi uczestniczącymi w festynie sprawnie opiekowali się uczniowie klas: 6a i 5a naszej szkoły. Całą imprezę poprowadził p. Józef Bommersbach, a nad organizacją całej imprezy czuwali wszyscy nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły (p. Elżbieta Janas, p. Paweł Pecka).

W festynie wziął udział Wicemarszałek Województwa Małopolskiego oraz przewodniczący Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – p. Roman Ciepiela, który dawał dzieciom zagadki sprawdzające znajomość podstawowych znaków drogowych i pytał, czy wiedzą, jak bezpiecznie przejść przez jezdnię. Honorowymi gośćmi byli również: Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Tarnowie - p. Władysław Szydłowski, Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej – p. Paweł Mazurek, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie – p. Urszula Blicharz.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA