winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

P121033929.11.2013 r. uczniowie klasy III ,,a" wraz z wychowawcą uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych ,,Andrzejki – zwyczaje i wróżby", które odbyły się w Muzeum Etnograficznym.
W części wstępnej zajęć prowadząca przybliżyła uczniom informacje na temat św. Andrzeja i św. Katarzyny: przedstawione zostały ich wizerunki, historia życia oraz zwyczaje związane z ich postaciami. Następnie odbył się pokaz wróżb andrzejkowych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w losowaniu karteczek z imionami spod ,,poduchy", ,,miasteczkowych" literek, losowaniu spod kubeczków przedmiotów z określoną symboliką, wróżeniu z ostrużyn z jabłek i z łódeczek z łupin orzecha pływających ze świeczkami po wodzie. Mieli również szansę wspólnej interpretacji „kształtów" powstałych po laniu wosku na wodę. Zajęcia były świetną okazją utrwalenia znanych oraz poznania nowych wróżb andrzejkowych przy wspólnej zabawie.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA