winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

03-dzien-otw-szkoly29 stycznia 2014 roku odbył się Dzień Otwarty Szkoły dla przyszłych uczniów klas pierwszych i ich opiekunów. Na początku pani dyrektor  Teresa Kot  powitała przybyłych gości i zapoznała ich z ofertą edukacyjną naszej szkoły. Następnie uczniowie klas trzecich przygotowani przez wychowawczynie: panią Tamarę Szczeklik, panią Grażynę Kamirską i pania Mariolę Szczepańską – Flądro zaprezentowali krótkie przedstawienie pt. „Witajcie w naszej bajce”. Później przyszli pierwszoklasiści podzieleni na grupy zwiedzali szkołę i próbowali swoich sił  w zajęciach ruchowych z chustą Klanzy na dużej sali gimnastycznej, zajęciach plastycznych, zajęciach komputerowych, zajęciach ruchowych z różnymi przeszkodami na sali korekcyjnej, zajęciach z języka angielskiego z wykorzystaniem  tablicy interaktywnej prowadzonych przez  doświadczone nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej. W tym czasie rodzice i opiekunowie dzieci mogli obejrzeć na świetlicy szkolnej film o naszej szkole pt. „Spacer po szkole”  i porozmawiać z dyrekcją szkoły, opiekunami świetlicy szkolnej na nurtujące ich tematy.  Tutaj też czekał na każdego ze zwiedzających słodki poczęstunek przygotowany przez panie nauczycielki świetlicy szkolnej.

 

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, dzieci z zaciekawieniem wędrowały po szkolnych korytarzach i z uśmiechem angażowały się w przygotowane dla nich zadania. Dzięki temu spotkaniu najmłodsi mogli nieco oswoić się ze szkołą, by bez większego lęku i stresu 1 września przekroczyć próg szkoły.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA