winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSCF5329W dniach 18 i 19 grudnia 2013 r. w naszej szkole odbyły się JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE pod tytułem Witaj Jezu. Przedstawienie przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 15 z klasy VIc i Niepublicznego Gimnazjum „Piętnastka" z klas: Ia, IIa, IIb pod opieką p. Mariusza Łabuz (nauczyciel religii) i p. Magdaleny Włodek (nauczyciel języka polskiego). Jasełka składały się z czterech aktów: Dwa światy – aniołowie i diabły, Między swymi – pasterze, Herod i śmierć, Królowie i Święta Rodzina. Treść przedstawienia, stroje i talent aktorów, oraz dekoracja, oprawa muzyczna – wywołały wśród widzów wzruszenie i zachwyt oraz wprowadziły w refleksję nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Na zakończenie niezapomnianych wrażeń dostarczyło wszystkim wykonanie pastorałki Wigilijna Tęsknota (słowa i śpiew) przez uczennicę klasy IVa – Weronikę Bonkowską i ucznia klasy Ia gimnazjum – Szymona Skowrona.


W realizacji całości przedstawienia nieocenioną pomoc okazały: p. Renata Wieczorek (nauczyciel muzyki i opiekun chóru), p. Agnieszka Białek (nauczyciel bibliotekarz), p. Jolanta Szarkowicz-Baca (nauczyciel plastyki).
Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania i realizacji jasełek – serdecznie dziękujemy. Życzymy wielu łask od Dzieciątka Jezus i życzliwości od ludzi na każdy dzień Nowego Roku.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA