winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

20190403 1355213 kwietnia 2019 r. klasy Ia i Ib wraz z wychowawczyniami p. Bernadetą Pawłowską i Elżbietą Majchrowską wybrały się na wycieczkę do Zalipia. Od samego początku dzieci podziwiały wiejskie zabudowania ozdobione kwiecistymi malunkami, co wywołało u nich zachwyt i wprawiło ich w miły nastrój.

 

Pierwszym punktem wycieczki był pobyt w zagrodzie edukacyjnej państwa Trójniaków, gdzie uczniowie poznali warsztat wypieku "tradycyjnych blachorzy". Następnie pod czujnym okiem gospodyni samodzielnie przygotowali i upiekli placki na blasze tradycyjnego pieca chlebowego. Zapoznali się z zabudową gospodarstwa, a także sprzętem potrzebnym do wykonywania różnych czynności na wsi. Kolejnym etapem był spacer w pole. Stanowił on doskonałą okazję do obserwowania przyrody budzącej się do życia wiosną. Miłym akcentem było dostrzeżenie stada saren, zająca, owadów oraz słuchanie śpiewu ptaków. Dzieci szczególnie zainteresowała tama zbudowana przez bobry w pobliskiej rzeczce.

Po miłym spędzeniu czasu na świeżym powietrzu klasy pierwsze udały się do Domu Malarek. Uczniowie dowiedzieli się tam, jak powstają zalipiańskie motywy kwiatowe. Po krótkim pokazie ochoczo przystąpili do malowania wzorów kwiatowych na papierze oraz wykonali ozdoby wielkanocne: palmy i pisanki.

Wycieczka do Zalipia zakończyła się zabawą na placu zabaw, co sprawiło uczniom wiele radości. Dostarczyła wiedzy na temat regionu oraz wielu niezapomnianych wrażeń.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA