winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 0317W piątek 22 marca br. odbyły się obchody Święta Patrona Szkoły. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy 5d. Scenariusz, oparty na pomysłach uczniów, napisała wychowawczyni, pani Alina Skrabacz- Sowa, a konsultantem historycznym była pani Barbara Hońdo. Przedstawienie nosiło tytuł Gdzie jest portret Bema?

Było to historia poszukiwania zaginionego portretu Generała przez detektywa, w którego rolę wcieliła się Laura Podgórska. Próbując odpowiedzieć na pytanie: Kto ukradł portret Bema, odwiedza szkołę, gdzie podczas rozmowy z uczniami dowiaduje się wiele na temat życia i działalności Patrona , wędruje śladami Bema po jego rodzinnym mieście i po Budapeszcie. 

Spotyka ciekawych ludzi, ale nie może znaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytanie. 

Wszystko wyjaśnia się, kiedy wraca do szkoły i w gabinecie dyrektora poznaje absolwenta , grafika komputerowego, który opowiada o swojej fascynacji Bemem. Przyznaje on, że chcąc stworzyć grę komputerową, „wypożyczył” jego portret. Jako zadośćuczynienie wręcza pani dyrektor grę, która ma ułatwić uczniom   zdobywanie wiadomości na temat historii Polski i Węgier.

W spektaklu wzięli udział uczniowie klasy 5d oraz nauczyciele: pani Barbara Hońdo, pani Urszula Karpała, pan Dariusz Kuta oraz ksiądz Marcin Jarek. Rozmowy toczyły się w trzech językach: polskim, węgierskim i angielskim. O oprawę muzyczną zadbała pani Renata Wieczorek, a pani Angelika Szumlańska przygotowała scenografię.

W drugiej części uroczystości klasa 5c wraz z wychowawczynią, panią Angeliką Szumlańską, zaprosiła uczniów do udziału w szkolnej edycji popularnego teleturnieju Milionerzy. Pytania dotyczyły historii Piętnastki oraz jej współczesności. Chętnych do udzielania odpowiedzi było bardzo wielu. Zarówno uczestnicy, jak i widzowie świetnie się bawili.

Święto Patrona było doskonałą okazją do integracji całej społeczności szkolnej i dostarczyło niezapomnianych wrażeń wszystkim.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA