Kalendarium 2017-2018

• Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole.
  • Udział w akcji „Bezpieczna droga do szkoły z mrówkami”.
  • Udział grupy siódmoklasistek w składzie: Julia Peciak, Agnieszka Karaś i Julia Iwaniec w konkursie „My Małopolska – co Ty wiesz o regionie?”. W rankingu szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych dziewczęta zajęły drużynowo VIII miejsce.
  • Kontynuacja obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w naszej szkole.
  • Nasza szkoła kontynuuje udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.

Październik

• II miejsce w klasyfikacji międzyszkolnej w Kartingowych Mistrzostwach Małopolski 2017 – Lena Habel z kl. II a, Mateusz Mazur z kl. I a oraz Krzysztof Gardziel z kl. VII a.
  • Nasza szkoła współorganizatorem festynu „Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu”.
  • I miejsce drużyny naszej szkoły w grze miejskiej „Poznaj tarnowską Starówkę”, w konkurencji indywidualnej II miejsce Juliana Jagłowskiego z kl. II a.

Listopad

• Mariola Stelmach z kl. VI b w gronie nagrodzonych w konkursie plastycznym „Polska Niepodległa – 2017” zorganizowanym przez Urząd Miasta Tarnowa.
  • Nasza szkoła w Projekcie Cybernauci fundacji Nowoczesna Polska i Collegium Civitas.
  • III miejsce Filipa Jarmuły z kl. VI c w konkursie literackim „Wielcy Ziemi Tarnowskiej - Tadeusz Tertil”.
  • Akcja charytatywna - zbiórka karmy dla Azylu.

Grudzień

• II miejsce Gabrieli Jarosz z kl. III a w eliminacjach rejonowych  XXI Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Świętej Kingi”.

Styczeń

• Artur Stinia z kl. VII b zajął I miejsce, a Filip Klucznik z kl. VI c  - VII miejsce i obaj zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.
  • I miejsce Patrycji Wentrych  kl. V a, II miejsce Julii Chuchry z kl. V a oraz III miejsce Amelii Banasiewicz z kl. V a w konkursie literackim „Legendy Tarnowa i okolic”.
  • Nasza szkoła kontynuuje udział w kampanii „Biała Wstążka”.
  • W Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Gore gwiazda Jezusowi” –  zespół kolędniczy „Krakowianki z Piętnastki” w składzie: Gabriela Jarosz i Maria Sasu z kl. III a, Julia Bednarz i Magdalena Sobczyk z kl. III c oraz Emilia Kinzerska z kl. II a wyśpiewał miejsce w gronie laureatów.

Luty

• I miejsce Gabrieli Kuling z kl. IV c w Konkursie Polonistycznym dla Młodych Autorów „Moje miasto w moim wierszu”.
  • Nasza szkoła kontynuuje obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.

Marzec

• Chór szkolny z wizytą w Vesprém  z okazji obchodów Dnia Przyjaźni Polsko – Węgierskiej. Chór naszej szkoły otwierał Koncert Galowy polskich szkół partnerskich, który odbył się w ramach Dnia Narodowości Polskiej.
  • W 170. rocznicę Wiosny Ludów w Tarnowie odśpiewano hymny narodowe Węgier i Polski. W uroczystości brał udział chór naszej szkoły.
  • Stypendia Prezydenta Miasta Tarnowa otrzymali: Artur Stinia - za osiągniecia naukowe i Natalia Nowak - za osiągniecia sportowe.

Kwiecień

• Artur Stinia laureatem, a Filip Klucznik finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.
  • Angelika Naleźny z kl. VI c zakwalifikowała się do drugiego (finałowego) etapu regionalnego konkursu historycznego „Powstańców droga do wolności. Polskie powstania narodowe 1794 – 1863” w ramach V edycja przedsięwzięcia „Rozwinąć skrzydła - pamiętając o przeszłości” zorganizowanego przez Zespół Szkół w Łużnej.
  • Julia Peciak i Natasza Żukowska z kl. VII a oraz Bartłomiej Główczyk i Gabriela Pęcak z kl. VII b finalistami  Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.
  • I miejsce Szymona Woźniaka z kl. II a w VII Edycji Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego pod hasłem: „Ortografia na medal”.
  • Certyfikat dla naszej szkoły za udział w programie Akademia Bezpiecznego Puchatka i  Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie.
  • III miejsce Emilii Krzemińskiej z kl. V b w I Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej.
  • Turniej Rejonowy w Piłce Ręcznej Dziewcząt – I miejsce szkolnej drużyny.

Maj

• Organizacja Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego „Książka – moim przyjacielem” dla uczniów klas trzecich tarnowskich szkół podstawowych.
  • „Europa bez barier” - nasza szkoła współorganizatorem Międzynarodowej Spartakiady Młodzieży Niepełnosprawnej.
  • Podsumowanie rocznego udziału naszej szkoły w programie „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu”.

Czerwiec

• Nasza szkoła kontynuuje udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.
  • W VI edycji Konkursu „Czytamy Fantastycznie!” uczennice kl. VII a: Aleksandra Broniec i Julia Peciak zajęły drużynowo II miejsce.
  • II miejsce Julii Bednarz z kl. III c oraz III miejsce Amelii Banasiewicz z kl. V a w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Kolorowa łąka".
  • I miejsce Bartosza Główczyka z kl. VII b oraz II miejsce Wojciecha Procyka z kl. V b w konkursie fotograficznym „Architektura drewniana Ziemi Tarnowskiej”.
  • Kontynuacja corocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole.
  • Wizyta gości z Węgier - uczniów ze szkoły w Veszprem.
  • II miejsce Bartosza Główczyka w konkursie „Przyroda Tarnowa w obiektywie” zorganizowanym przez Instytut Matematyczno-Przyrodniczy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.
  • Chór szkolny uczestniczył w biesiadzie integracyjnej „Wolność jest w nas” dla osób niepełnosprawnych i starszych w tarnowskim amfiteatrze, w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych subregionu tarnowskiego.
  • Piknik szkolny pod hasłem „Z Piętnastką dookoła świata”.