winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSCF5391Patronem naszej szkoły jest generał Józef Bem. Zachowane relacje, listy i wspomnienia oficerów walczących pod rozkazami Bema – Polaków i Węgrów – tworzą jakże piękny wizerunek wodza, żołnierza i człowieka. János  Czetz napisał: „Bem był wielki jako żołnierz, ale i wielki jako człowiek, bo szlachetny, ludzki i dobry”. W tym jednym zdaniu zawiera się najpełniej prawda o Bemie. Bem to wzór patrioty – żołnierza, który całe życie poświęcił walce „za naszą i waszą wolność”, bohater Polski i Węgier. Mimo, że żył prawie dwieście lat temu, bliski jest dzieciom i młodzieży początku XXI wieku. Decydują o tym takie cechy jego charakteru, jak: prostota, skromność, wytrwałość i konsekwencja w dążeniu do celu, szacunek dla każdego człowieka, osobista odwaga, a nawet poczucie humoru.

Marzec to miesiąc, w którym przypada rocznica urodzin i dzień imienin generała Józefa Bema a w naszej szkole Święto Patrona. Z tej okazji p. Barbara Hońdo oraz p. Agnieszka Białek zaprosiły uczniów klas czwartych i piątych do udziału w konkursu historycznym Generał Józef Bem. Uroczyste ogłoszenie wyników miało miejsce 14 marca podczas akademii poświęconej naszemu patronowi. Nagrody oraz okolicznościowe dyplomy wręczyła laureatom Pani Dyrektor, Teresa Kot. Oto wyniki Konkursu:

Klasy czwarte:

  1. Jakub Strzała  klasa IV c 
  2. Oliwia Hołda  klasa IV a 
  3. Patrycja Wentrych  klasa IV a

Klasy piąte:

  1. Filip Klucznik  klasa V c 
  2. Michalina Nowak  klasa V c
  3. Sylwia Słowik  klasa V c

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA