winieta-gl

3 razy Mateusz!

Mateusz Andrzejewski z klasy III a pomyślnie przeszedł przez eliminacje rejonowe i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego w trzech konkursach historycznych. Małopolski Konkurs z Historii 103 p. (maks. 112 p.) – 92% XXI OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531–1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów". Miejsce V 42 p. (maks. 50 p.) – 84% Polskie drogi do niepodległości 1846 – 1915 Miejsce IV 93 p. (maks. 108 p.) – 86% Gratul

Odszedł od nas pan Andrzej Kukułka

W piątek 22 stycznia odszedł od nas pan Andrzej Kukułka - wspaniały pedagog, nieoceniony, wychowawca, fantastyczny kolega, człowiek, któremu zawsze leżało na sercu dobro innych. Wszyscy doskonale pamiętamy Jego głębokie zaangażowanie w różnego rodzaju akcje charytatywne, których celem była pomoc chorym uczniom naszej szkoły. Dzięki Jego determinacji i poświęceniu udało się osiągnąć wiele, także to, co wydawało się nieosiągalne. Pan Andrzej kochał dzieci. To dla nich organizował ciekawe wycieczki i wyjazdy na zieloną szkołę, które był

Hasło przeciw przemocy

W mijającym semestrze nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła pod kierunkiem p. Jolanty Szarkowicz-Baca do akcji „Biała wstążka”. Jej celem jest walka z przemocą wobec kobiet, ale i sprzeciw wobec przemocy ogólnie rozumianej. P. Agnieszka Białek z biblioteki również przyłączyła się do tej szczytnej idei i zorganizowała konkurs dla uczniów klas I - VI na hasło przeciw przemocy.

Hasło przeciw przemocy

Emilia Krzemińska z klasy III b zdobyła I miejsce w Regionalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Panu Naszemu”

14 stycznia w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie odbył się III Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek „ZAŚPIEWAJMY PANU NASZEMU”. Jego organizatorem było stowarzyszenie „To co wspólne” i Szkoła Podstawowa Nr 9 w Tarnowie przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. W konkursie uczestniczyło 43 wykonawców, uczniów szkół podstawowych miejskich oraz gminnych. Gościem specjalnym była grupa teatralno-wokalna „Taka Wola” - osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Woli Rzędzińskiej, kt&

Laura Podgórska laureatem VIII Rejonowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Gore gwiazda Jezusowi”

12 stycznia 2016 r. w Zespole Szkół Sportowych w Tarnowie odbył się VIII Rejonowy Przegląd Kolęd i Pastorałek „Gore gwiazda Jezusowi”. Konkurs miał na celu rozbudzenie śpiewu kolędowego, pogłębianie wiedzy o tradycjach i zwyczajach obecnych w naszej kulturze narodowej i chrześcijańskiej, jak również uwrażliwienie – przede wszystkim młodych ludzi – na piękno tych tradycji.Laureatką konkursu została uczennica z klasy II d naszej szkoły Laura Podgórska, którą do konkursu przygotowała Tamara Szczeklik. GRATULUJEMY!!!

As liczb naturalnych

8 stycznia 2016r. odbył się 1 etap szkolnego konkursu matematycznego AS CZWARTYCH KLAS pod hasłem AS LICZB NATURALNYCH, w którym wzięło udział 17 uczniów z kl. 4.Zwycięzcami tego etapu zostali: Bosowski Michał kl. 4B Patro Eryk kl. 4B Jarosz Julia kl. 4C Wszystkim gratulujemy i zapraszamy na 2 etap, który odbędzie się wiosną!

Wspólne kolędowanie

Wspólne śpiewanie raduje i łączy, a to przecież stanowi istotę świąt Bożego Narodzenia. W naszej szkole 22 grudnia, w ostatnim dniu przed feriami świątecznymi miało miejsce wydarzenie w pewnym sensie niezwykłe. O godzinie 11:25 w sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas IV-VI SP 15, Gimnazjum „Piętnastka” oraz Dyrekcja i nauczyciele, by razem kolędować. Koordynatorem całego przedsięwzięcia była pani Renata Wieczorek, która przygotowała zestaw kolęd oraz ciekawe informacje dotyczące każdej z nich. Towarzyszyła jej pani Agnieszka Białek.

Jasełka Bożonarodzeniowe

W okresie Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyła się „Wigilia szkolna” i jak co roku ważnym jej elementem był udział Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, nauczycieli emerytów, przedstawicieli Rady Rodziców, pracowników szkoły i uczniów w „Jasełkach bożonarodzeniowych”. Jasełka przygotowali uczniowie klasy Va Szkoły Podstawowej Nr 15 i klasy IIa oraz IIIa Niepublicznego Gimnazjum „Piętnastka” pod opieką p. Mariusza Łabuza i zaprezentowali w dniach 21 i 22 grudnia 2015r.

W klasie II d odbyło się Klasowe Spotkanie Przedświąteczne

22 grudnia 2015 roku, uczniowie klasy II d wraz z wychowawcą Tamarą Szczeklik zorganizowali uroczyste spotkanie przy ,,wigilijnym” stole. W odświętnie przystrojonej sali lekcyjnej przy dźwięku kolęd, uczniowie podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Zaprezentowali przygotowane indywidualnie, w parach i grupach kolędy i pastorałki oraz wiersze i opowiadania o tematyce świątecznej. Następnie przystąpili do wspólnego kolędowania. Spotkaniu towarzyszył uroczysty, wzruszający, miły i świąteczny nastrój.

mam-6-lat
cyfrowa-szkola-2