winieta-gl
konkur chochlik
konkurs wiosna

Konkurs GOMOKU

W środę 20 kwietnia 2016 r. w ramach projektu „Osiemnastka na tropie talentów” w Szkole Podstawowej Nr 18 odbył się konkurs GOMOKU. Uczestniczył w nim również zespół uczniów naszej szkoły wyłoniony spośród osiemnastu chętnych uczestników, którzy wcześniej zgłosili się na eliminacje wewnątrzszkolne. Wśród chętnych do udziału w tym konkursie znaleźli się zarówno piąto jak i szóstoklasiści.

Sukces Uczniów klasy 4a

Uczniowie klasy IVa, przygotowani przez nauczycielkę j. angielskiego, mgr Urszulę Karpałę, zajęli trzecie miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 18 w ramach projektu „Osiemnastka na tropie talentów”. Nasza ekipa przygotowała scenkę, w której słynny angielski detektyw Sherlock Holmes rozwiązuje zagadkę skradzionego pierścienia bogatej wdowy.

Klasa II a wykonała komiksy

Uczniowie klasy IIa wykorzystali swoją wiedzę i umiejętności językowe, aby na lekcjach j. angielskiego wykonać projekty – komiksy, opowiadające o bohaterach: Niani Rose, rodzeństwie Lilly i Liamie oraz ich zwierzaku - małpce Charlie. Dzieci wybierały temat swojego komiksu, np. pomoc Niani -czarodziejki, poszukiwania psotnej małpki. Drugoklasiści sami wymyślali teksty lub przepisywali je z podręcznika. Uczniowie pracowali w grupach i dzielili poszczególne działania między siebie. Nad ich twórczością cały czas czuwała p. Urszula Karpała. Poniże

Klasa 5a na Interaktywnych Wystawach

W dniu 26 kwietnia 2016r. uczniowie klasy V b pod opieką wychowawczyni – p. Danuty Wojciechowskiej oraz p. Agnieszki Białek udali się do Centrum Sztuki Mościce na dwie interaktywne wystawy „Play the music” i „Poczuj sztukę”. Na pierwszej z nich każdy z uczniów mógł obejrzeć i samodzielnie przetestować 13 interaktywnych eksponatów z dziedziny „dźwięk i muzyka”.

Międzyszkolny Konkurs Językowo-Plastyczny

12 kwietnia 2016 r w Szkole Podstawowej Nr 5 w Tarnowie odbyło się uroczyste podsumowanie IV Międzyszkolnego Konkursu Językowo-Plastycznego „My favourite book/Mein Lieblingsbuch”. Z naszej szkoły udział wzięła jedna uczennica, Emilka Góryjowska z klasy 6b, która za swoją pracę otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

Projekt UNICEF „Mali uczniowie idą do szkoły”

Uczniowie naszej szkoły: Jakub Strzała 3c, Klaudia Kuczek 3c, Julia Mleczko 3c, Jakub Sukowski 3c, Tomasz Ziaja 3c, Jakub Sokołowski 4b, Olga Rajczyk 4b, Emilia Wrońska 5b i Agnieszka Karaś 5b wzięli udział w konkursie na najbardziej oryginalną książkę przygotowaną w ramach projektu UNICEF „Mali uczniowie idą do szkoły” organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 11 w Tarnowie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie – Filia nr 8. Każdy uczestnik stworzył samodzielnie własną książeczkę. W konkursie została wyróżn

Maja Gawlik laureatką Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego.

Czworo naszych uczniów wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym pt. „ŚLADEM POSTACI HISTORYCZNYCH ZWIĄZANYCH Z TARNOWEM I ZIEMIĄ TARNOWSKĄ”, który został zorganizowany przez przedstawicieli Szkoły Podstawowej Nr 18 w Tarnowie w ramach projektu: „OSIEMNASTKA” NA TROPIE TALENTÓW.W dniu 18 kwietnia 2016 r. odbyło się rozstrzygnięcie tego konkursu. Autorom najciekawszych prac przyznano nagrody i wyróżnienia. Na podium znalazła się uczennica naszej szkoły Maja Gawlik (Vb), która zajęła III miejsce. Przedsta

Konno i zbrojnie – z wizytą w Muzeum

7 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy 5a pod opieką wychowawczyni – p. K. Góryjowskiej odwiedzili tarnowski Ratusz, gdzie wzięli udział w warsztatach „Konno i zbrojnie” realizowanych w ramach „Bonu Kultury”. Podczas zajęć dowiedzieli się jak polska szlachta spędzała czas wolny, polowała i przygotowywała się do obrony Ojczyzny. Uczniowie mieli okazję przymierzyć rękawicę rycerską, kolczugę oraz dzierżyć w dłoni prawdziwy miecz. Zwieńczeniem wizyty było przymierzenie ówczesnych najmodniejszych strojów i zaprezentowanie się na

Konkurs GOMOKU

Nasi górą!

19 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 18 w Tarnowie w ramach projektu "18 na tropie talentów" odbył się konkurs  interpretacji teatralnej wiersza. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III b: Oliwia Hołda, Patrycja Wentrych i Dominika Bratuś.  Ten trzyosobowy żeński zespół, pod opieką wychowawczyni p. Bogusławy Hołdy,  przedstawił inscenizację wiersza L. J. Kerna "Niespodzianka" i zajął I miejsce w kategorii klas I - III. Gratulujemy!!!

mam-6-lat
cyfrowa-szkola-2