SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I-III

DSC 2043W czerwcu p. Urszula Karpała przeprowadziła Klasowe Konkursy Języka Angielskiego dla wszystkich uczniów I-III. W klasach trzecich konkurs polegał na rozwiązaniu zadań gramatyczno-leksykalnych, a w klasach pierwszych i drugich na przygotowaniu komiksu w j. angielskim. 18 czerwca w czasie apelu podsumowującego osiągnięcia uczniów, wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE W KLASACH SIÓDMYCH

DSC 0277W pierwszym półroczu w klasach 7 odbyły się warsztaty prowadzone przez trenerów Stowarzyszenia Epsilon. Trzygodzinne warsztaty prowadzone były metodami aktywnymi, zaś ułatwieniu komunikacji i przełamaniu barier między uczniami a prowadzącymi miała służyć praca w kręgu. Warsztaty były tematycznie dopasowane do potrzeb zespołów klasowych, prowadzący zapoznali się wcześniej ze specyfiką i problemami każdego z nich. W zajęciach częściowo uczestniczyli wychowawcy poszczególnych klas, co umożliwiło lepsze poznanie się i zacieśnienie relacji wychowawca - uczniowie. Warsztaty przyczyniły się też do integracji zespołów klasowych oraz usprawniły kompetencje społeczne uczniów.

STYPENDIA DLA NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW

TPL 31788 marca b.r. w Sali Lustrzanej miała miejsce uroczysta gala, podczas której wręczone zostały stypendia dla najzdolniejszych uczniów tarnowskich szkół. W tym roku Stypendia Prezydenta Miasta Tarnowa przyznano 79 osobom. Trafiły one do najzdolniejszych, którzy mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi. Uczniowie mogli liczyć na jednorazowe stypendium w wysokości maksymalnie 3000 zł. Te najwyższe trafiły do tych, którzy uzyskali tytuł laureata w konkursach. 2400 zł otrzymali najzdolniejsi, posiadający tytuł finalisty. Za osiągnięcia artystyczne przyznano stypendia w wysokości 1600 zł.