Zasady korzystania z biblioteki i czytelni

1. Biblioteka służy wszystkim uczniom, nauczycielom szkoły a także rodzicom.
  2. W bibliotece obowiązuje cisza.
  3. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów korzystać można:
    • wypożyczając je do domu
    • czytając lub przeglądając na miejscu
  4. Jednorazowo wypożyczyć można 2 książki na okres 1 miesiąca.
  5. Zbiory biblioteki są naszą wspólną własnością. Wypożyczone książki należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem.
  6. Wszystkie wypożyczone książki muszą wrócić do biblioteki przed końcem roku szkolnego.
  7. Uczeń, który zgubi lub zniszczy książkę biblioteczną, musi odkupić taką samą lub inną wskazaną przez nauczyciela-bibliotekarza o wartości odpowiadającej aktualnej książki zagubionej.
  8. Z czytelni można korzystać po uzyskaniu zgody nauczyciela bibliotekarza.
  9. W bibliotece nie można spożywać posiłków.
  10. Czytelnicy zachowujący się głośno, łamiący zasady regulaminu mogą zostać wyproszeni.

ZASADY KORZYSTANIA Z BEZPŁATNYCH PODRĘCZNIKÓW I MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH

1. Podręczniki i materiały edukacyjne są własnością Szkoły Podstawowej Nr 15 w Tarnowie.
  2. Podręczniki lub materiały edukacyjne wypożyczane są bezpłatnie na czas realizacji zawartych w nich treści edukacyjnych.
  3. Po zrealizowaniu treści podręcznika następuje zwrot i wypożyczenie kolejnej części.
  4. Podręczniki i materiały edukacyjne należy zabezpieczyć przed zniszczeniem poprzez nałożenie okładki lub folii ochronnej, celem zapewnienia ich wieloletniego użytkowania.
  5. Zabrania się dokonywania jakichkolwiek wpisów i notatek w wypożyczonych podręcznikach lub materiałach edukacyjnych.
  6. W przypadku zniszczenia, niezwrócenia w wyznaczonym terminie, zagubienia wypożyczonych podręczników lub materiałów edukacyjnych, rodzic/prawny opiekun ponosi odpowiedzialność finansową (zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty).
  7. Uczeń, który w trakcie roku szkolnego zmienia szkołę, zobowiązany jest zwrócić do biblioteki wypożyczone podręczniki i materiały edukacyjne.
  8. Regulamin jest integralną częścią regulaminu korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej.

Regulamin wchodzi w życie dnia 1 września 2014 r.