winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 081329 września uczniowie naszej szkoły, pod opieką  pań: Karoliny Góryjowskiej, Danuty Wojciechowskiej i Angeliki Szumlańskiej,  wzięli udział w VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (WMTDAY) pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. Wszyscy przez cały tydzień powtarzali tabliczkę mnożenia w szkole, w domu, na podwórku i przy każdej nadarzającej się okazji.

W czasie matematycznego święta na korytarzach pojawiły się plakaty reklamujące WMTDAY oraz okolicznościowa dekoracja, dzięki której uczniowie mogli zapoznać się z historią tabliczki mnożenia i ciekawymi metodami ułatwiającymi uczenie się jej. Nauczyciele matematyki w klasach 4-7 przeprowadzili eliminacje do szkolnego konkursu znajomości tabliczki mnożenia. Z każdej z klas wybrano po trzy osoby najlepiej znające tabliczkę mnożenia.

Uczniowie ci wzięli udział w II etapie konkursu. Po bardzo emocjonującej rywalizacji wyłoniono  Szkolnych Mistrzów Tabliczki Mnożenia:

  • Klasa IV Gabriela Fedorowicz 4d, Filip Mleczko 4b, Szymon Złotnicki 4b,
  • Klasa V Emilia Krzemińska 5b, Kamil Łachut 5a, Marcel Mazurkiewicz 5b, Kacper Golec 5c,
  • Klasa VI Filip Klucznik 6c,
  • Klasa VII Zuzanna Pyrchla 7b,

Uczniowie otrzymali pamiątkowe certyfikaty, odznaczenia Ekspertów Tabliczki Mnożenia i słodką niespodziankę.

Ten rok - jeśli chodzi o Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - był wyjątkowy ze względu na rekordową ilość uczestników. W akcji wzięło udział 3 719 szkół z Polski oraz 166 szkół z różnych krajów świata. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (WMTDAY) pojawił się na kartkach "Kalendarza nietypowych świąt" siedem lat temu i od tej pory zajmuje w nim szczególne miejsce. Święto to obchodzone jest zawsze w ostatni piątek września. Jego pomysłodawcą i inicjatorem jest WKM "Rachmistrz". Istniejące od 1995 r. wydawnictwo stara się łączyć matematykę z zabawą. Ta właśnie idea od lat przyświeca organizatorom. WMTDAY - to dzień symboliczny. Uroczyste jego obchody mają na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacjach, a także uświadomić  jej przydatność  w życiu codziennym.

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do zaprzyjaźnienia się z tabliczką mnożenia. Naprawdę warto.