Książka moim przyjacielem!

WP 20171004 11 41 00 ProUczniowie klasy 4a razem z wychowawcą p. Magdaleną Włodek udali się do Biblioteki Pedagogicznej. Dzieci uczestniczyły w warsztatach pt. "Książka moim przyjacielem!".  Na początku zajęć prowadząca - pani Marta - bardzo serdecznie wszystkich przywitała. Następnie zadała uczniom pytania: gdzie się znajdują?, kto może przychodzić do Biblioteki Pedagogiczne? Uczniowie sprawnie i szybko udzielili odpowiedzi. Z kolei dzieci przedstawiły się, opowiadały o tym, co lubią robić w wolnym czasie. Kolejnym punktem spotkania była zabawa w teatr. Olga, Emilka, Olivier i Wiktor fenomenalnie wcielili się w postacie utworu "Czerwony Kapturek". Gestami oraz sposobem poruszania się naśladowali: staruszkę - babcię, Czerwonego Kapturka, wilka oraz myśliwego.  Następnie wszystkie dzieci układały historykę do otrzymanych kart, w ten sposób czwartoklasiści stworzyli własne opowiadanie. Na zakończenie spotkania uczniowie oglądali książki o różnorodnej tematyce.

Książka moim przyjacielem!