Jest taki jesienny dzień…

DSC 0576Jest taki jesienny dzień… Pod takim hasłem przebiegały w naszej szkole tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość miała miejsce 17 października w sali gimnastycznej. Przybyli na nią zaproszeni przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele- emeryci, aktualnie pracujący pedagodzy oraz delegacje poszczególnych klas.

Część oficjalną rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Szkolnego Patrycja Wentrych, która powitała zebranych, przedstawiła cel spotkania oraz złożyła nauczycielom serdeczne podziękowania za codzienną pracę.

Następnie głos zabrała pani dyrektor Teresa Kot. Swoje wystąpienia rozpoczęła słowami Jana Zamojskiego: Takie Rzeczypospolite będą, jakie młodzieży chowanie. Odnosząc się do tego stwierdzenia, zaakcentowała, że rola nauczycieli w życiu narodów i społeczeństw jest nie do przecenienia i dlatego trud wkładany w edukację kolejnych pokoleń powinien być doceniany.

Dziękując za całoroczną pracę, pani dyrektor wręczyła wyróżniającym się nauczycielom nagrody.

Do podziękowań dołączył się przewodniczący Rady Rodziców, pan Gut, który życzył nauczycielom przede wszystkim satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wielu sukcesów, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

W części artystycznej goście obejrzeli inscenizację przygotowaną przez panią Alinę Skrabacz oraz klasę 6d i grupę uczniów z klasy 6c. Tematyka przedstawienia nawiązywała do obecnych w życiu każdego ucznia problemów i dylematów: uczyć się czy szukać sposobów na zdobywanie dobrych ocen. Przesłanie płynące ze sceny było jednoznaczne i nie pozostawiało żadnych wątpliwości: jedynym sposobem jest systematyczna nauka.

A później były piękne laurki i życzenia przygotowane przez uczniów klasy 6c pod kierunkiem wychowawczyni, pani Angeliki Szumlańskiej.

A za chwilę na tablicy multimedialnej pojawił się napis: Nasi nauczyciele też kiedyś chodzili do szkoły, a po nim zdjęcia nauczycieli z lat szkolnych. Było dużo śmiechu, chociaż w niejednym oku można było dostrzec łzę.

Całość akademii uświetnił prowadzony przez panią Renatę Wieczorek chór, który zachęcał do śpiewania popularnych przebojów, takich jak :Kto za tobą w szkole ganiał czy Chodź, pomaluj mój świat. Wspólne śpiewanie połączyło pokolenia i wprawiło wszystkich w dobry nastrój.

Dekoracja sali gimnastycznej, wykonana przez panią Jolantę Szarkowicz-Baca oraz panią Agnieszkę Białek pięknie komponowała się z jesienną pogodą i sprawiła, że sala na chwilę zamieniła się w miejsce niezwykłe.

dzień nauczyciela