winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

IMG 20180608 102541Dzień 8 czerwca 2018 r. był przez uczniów klasy II b bardzo oczekiwany, ponieważ zaplanowana była w tym terminie wycieczka do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Pogoda dopisała, dobre humory też. Kiedy uczniowie dotarli na miejsce, zobaczyli, że czeka już pan przewodnik, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał o tym wyjątkowym i jedynym w Polsce muzeum. Znajduje się tutaj największy, liczący się na świecie, zbiór zabytkowych maszyn drogowych, projekty dróg i mostów, dokumenty z XIX i XX wieku oraz pamiątki drogownictwa. Placówka ta utrzymywana jest i objęta opieką przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Uczniowie mieli okazję obejrzeć filmy edukacyjne dotyczące zasad bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym. Po projekcji filmów zwiedzili ekspozycję przedstawiającą historię budowy dróg i mostów w postaci scenek z figurami ludzkimi naturalnych rozmiarów, a także oglądali makiety różnych mostów. Jednak największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się skansen maszyn drogowych, gdzie znajduje się ponad 80 eksponatów. Ekspozycja zewnętrzna została zaprojektowana w formie spiralnej alejki o długości 1 kilometra, wzdłuż której zostały ustawione maszyny drogowe. Po zakończeniu zwiedzania uczniowie, już solidnie zmęczeni i głodni, skorzystali z grilla przygotowanego przez rodziców. Po krótkim wypoczynku był czas na gry i zabawy na terenie Muzeum. Wycieczka była udana, uczniowie zdobyli nowe wiadomości oraz usystematyzowali swoją wiedzę na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Wszyscy uznali ten wyjazd za bardzo udany.