winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

Andrzej Kukulka W piątek 22 stycznia odszedł od nas pan Andrzej Kukułka - wspaniały pedagog, nieoceniony, wychowawca, fantastyczny kolega, człowiek, któremu zawsze leżało na sercu dobro innych. Wszyscy doskonale pamiętamy Jego głębokie zaangażowanie w różnego rodzaju akcje charytatywne, których celem była pomoc chorym uczniom naszej szkoły. Dzięki Jego determinacji i poświęceniu udało się osiągnąć wiele, także to, co wydawało się nieosiągalne. Pan Andrzej kochał dzieci. To dla nich organizował ciekawe wycieczki i wyjazdy na zieloną szkołę, które były cudownymi, niezapomnianymi lekcjami geografii, historii i przyrody.

W gronie swoich wychowanków przeprowadzał piękne lekcje wychowawcze, ucząc kochać ludzi i świat. To z Jego inicjatywy zrodziła się w naszej szkole moda na zbieranie makulatury,

butelek i baterii. Dzięki panu Andrzejowi wielokrotnie byliśmy w tym najlepsi w Tarnowie. Za Jego sprawą powstała gazetka szkolna o wdzięcznej nazwie Bemówka, na łamach której mogli zamieszczać swoje teksty zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Dla czytelników przygotowywano konkursy z nagrodami, co czyniło pisemko bardziej atrakcyjnym, a dla dzieci było nowym wyzwaniem, które chętnie podejmowały. Pan Andrzej był prawdziwym przyjacielem dzieci. Z troską pochylał się zwłaszcza nad tymi, którym nie wiodło się w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami i w zgłębianiu tajników wiedzy. Bardzo przeżywał ich niepowodzenia, szukał sposobów rozwiązania problemów, był szczęśliwy, kiedy się udawało.

Andrzej, Jędruś - tak zwracali się do Niego koleżanki i koledzy. Zawsze miał dla każdego dobre słowo, uśmiech. Empatyczny, wrażliwy, pomocny, wieczny optymista, który dostrzegał w ludziach tylko dobro - może dlatego, że zło było Mu całkowicie obce. Cechowało go poczucie humoru – na swoje imieniny przynosił kukułki, które osładzały szary, czasem słotny listopadowy dzień.

W tym roku ich nie przyniesie. I nic nie osłodzi szkolnej codzienności bez Niego. Teraz jest pewnie wśród aniołów i uczy je grać w szachy, a może opowiada im, jaka piękna jest Polska? Jędruś, nie zapomnimy o Tobie.

Msza Święta Żałobna za spokój duszy śp. Andrzeja Kukułki odbędzie się 26 stycznia 2016 r. o godz. 14:00 w kaplicy cmentarza komunalnego w Klikowej.