winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

5 emilka14 stycznia w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie odbył się III Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek „ZAŚPIEWAJMY PANU NASZEMU”. Jego organizatorem było stowarzyszenie „To co wspólne” i Szkoła Podstawowa Nr 9 w Tarnowie przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. W konkursie uczestniczyło 43 wykonawców, uczniów szkół podstawowych miejskich oraz gminnych. Gościem specjalnym była grupa teatralno-wokalna „Taka Wola” - osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Woli Rzędzińskiej, która powitała wszystkich przedstawieniem jasełkowym.

Jury, w którego skład weszli m.in.: aktor Jerzy Pal, tarnowski muzyk Wojciech Klich, wokalistka zespołu rockowego Magdalena Stalmach, Stanisław Klimek – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Tarnowa, przyznało I miejsce w kategorii klas I-III uczennicy naszej szkoły - Emilii Krzemińskiej z klasy III b. Emilka, przygotowana przez p. Renatę Wieczorek rewelacyjnie wykonała pastorałkę „Gwiazda na kiju” z repertuaru zespołu Czerwone Gitary. Samodzielnie przygotowana przez nią gwiazda i strój dopełniły jej oryginalny występ!
W konkursie wzięli również udział: Laura Podgórska z klasy II d, która wspaniale zaśpiewała piosenkę „Pada śnieg” oraz Weronika Bonkowska i Igor Tarczoń z klasy VI a. Weronika melodyjnie zaprezentowała pastorałkę „Spójrz na Jezusa”, a Igor pięknie pod względem intonacji zaśpiewał „Kolęda płynie z wysokości”. Niestety, w kategorii klas IV-VI była ogromna konkurencja i bardzo wyrównany poziom!
Można powtórzyć za organizatorami, że był to „autentyczny festiwal małych i nieco większych dziecięcych talentów”. Przygotowany został bardzo profesjonalnie, przy dużym zaangażowaniu organizatorów.