Jasełka

dscf8405Dnia 18 grudnia br. o godzinie 16.30 pracownicy szkoły oraz zaproszeni nauczyciele emeryci spotkali się w sali gimnastycznej, by obejrzeć jasełka przygotowane przez panią mgr Edytę Wardzałę. Panujący w sali półmrok posłużył stworzeniu niepowtarzalnej, magicznej atmosfery. Bohaterami tegorocznych jasełek byli zwykli ludzie, w których każdy z widzów mógł odnaleźć siebie. Dwójka telewizyjnych reporterów przemierzała świat w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, czym dla współczesnego człowieka są święta Bożego Narodzenia. Odpowiedź znaleźli w ubogiej szopce.

Uczniowie ogrywające poszczególne postacie świetnie wywiązali się z powierzonego zadania. Pięknie prezentowały się na scenie anioły, czyli panie: Elżbieta Majchrowska, Anna Zielińska, Elżbieta Ogrodnik, Urszula Karpała, Danuta Wojciechowska, Irena Kuling oraz pan Andrzej Kukułka. Anioły przekazały piękne przesłanie: Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Wszyscy obecni byli wzruszeni, w niejednym oku zabłysła łza, nic więc dziwnego, że nagrodzili występujących gromkim brawami. Warto dodać, że przedstawienie nie byłoby tak piękne i wzruszające bez udziału chóru prowadzonego przez panią mgr Renatę Wieczorek. Następnie wszyscy zgromadzili się w świetlicy szkolnej, gdzie złożyli sobie życzenia i mieli okazję spokojnie porozmawiać. To był dla wszystkich wyjątkowy wieczór. Szkoda, że na kolejny trzeba czekać cały rok.

Jasełka