winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

goryjowski-5848Noc z 15 na 16 grudnia 2014 r. uczniowie klas czwartych spędzili pod ziemią w kopalni soli w Bochni. Podczas pobytu poznali historię kopalni. Przewodnicy pokazali im najciekawsze miejsca i opowiedzieli, jak pracowali tutaj górnicy od samego początku powstania kopalni. Opowieści wzbogacone były o nowoczesne podziemne ekspozycje multimedialne. Zwiedzanie miało charakter podróży przez historię soli, która rozpoczęła się w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi.

Podczas tej wędrówki dzieci poznały polskich królów, żupników genueńskich, a także ducha cystersa – mnicha, z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni. Obejrzały materiały filmowe, które wyświetlane na wkomponowanych w naturalną solną scenerię holoekranach, stwarzały wrażenie, jakby normalne życie kopalni toczyło się tuż obok. Podczas zwiedzania uczniowie podróżowali też podziemną kolejką górniczą. Po tej wędrówce po korytarzach kopalni mogli zjechać podziemną zjeżdżalnią, a potem zagrać w piłkę na boisku. Po kolacji do późnych godzin wieczornych szaleli na parkiecie, gdzie didżej serwował super muzę. Dyskoteka i moc wcześniejszych wrażeń spowodowały, że około północy wszyscy dosłownie padli zmęczeni w swoich łóżkach. Wspaniały mikroklimat panujący w kopalni sprawił, że sen był szczególnie zdrowy i rano wszyscy byli wypoczęci i zadowoleni. Niestety, po śniadaniu przyszła pora na pożegnanie z przewodnikami i trzeba było wyjechać na powierzchnię. Wycieczka była super i wszyscy wracali w świetnych humorach!