winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

04-EKO W przeddzień zakończenia roku szkolnego Samorząd Uczniowski zorganizował dla wszystkich uczniów szkoły apel podsumowujący EKO Konkurs oraz rozstrzygnięcie wielu innych konkursów. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością Pani Dyrektor, Teresa Kot oraz Przewodniczący Rady Rodziców, Pan Krzysztof Wrona.

Apel rozpoczął p. Andrzej Kukułka – szkolny koordynator EKO Konkursu, który wręczył nagrody wszystkim wyróżniającym się w zbiórce surowców wtórnych uczniom:

  • • Najlepsze wyniki w indywidualnej zbiórce zakrętek: Bartek Dziodzio 5B, Kacper Kołodziej 2A, Bartosz Baut 1A
  • Wyróżnienia: Kinga Gawron 5C, Szymon Flis 1A, Mikołaj Tatar 4B, Klaudia Kuczek 1C, Kacper Lechowicz 3B, Zuzia Wawrzon 1B, Patryk Kwarciński 5A, Ola Broniec 3A, Jakub Firlej 1C, Jakub Sukowski 1C, Tomasz Ziaja 1C, Oskar Cudek 2B, Magda Polak 4A, Jakub Król 2C, Ola Zając 5A
  • • Najlepsze wyniki w indywidualnej zbiórce puszek: Emilka Góryjowska 4B, Oliwia Kozłowska 1C
  • • Najlepsze wyniki w indywidualnej zbiórce butelek: Zuzia Wawrzon 1B, Kinga Niemiec 5B, Jarosław Pawlina 4B, Sylwia Kuczyńska 1C, Michał Łabno 5B, Jan Martowicz 3C, Ola Kopacz 2C, Kacper Jeż 1A
  • • Najlepsze wyniki w indywidualnej zbiórce baterii: Daria Szeremeta 4B, Kinga Niemiec 5B, Filip Podsiadło 2A, Natalia Zacharska 1A, Justyna Podpłomyk 1C.

Szczegółowe wyniki EKO Konkursu można znaleźć w zakładce: Konkursy / Eko Konkurs.

Następnie p. Ewa Chochołowicz rozstrzygnęła konkurs w zbiórce makulatury:
I miejsce: Weronika Wiatr 4b-532kg,
II miejsce: Michał Łabno 5b-525kg,
III miejsce: Michał Gałuszka 4a-288kg,
Wyróżnienia:
Filip Podsiadło 2a-230 kg, Martyna Chmiel 5c-200 kg, Ola Walat 4a-110kg.

Konkurs dla uczniów klas 6-tych, obejmujący zakresem materiał z języka angielskiego klas 4 – 6, rozstrzygnął p. Piotr Krysa: Konkurs na Najlepszego Anglistę Szkoły w roku szkolnym 2013/2014 wygrała Gabriela Sułkowska z klasy 6c.

Nagrodę Jakubowi Hońdo, uczniowi kl. 5b, laureatowi etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i oręża polskiego w latach 1939 - 1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej" wręczyła wychowawczyni, p. Barbara Skwarek.

Oliwia Gawlik z klasy 5b odebrała wyróżnienie za aktywną postawę twórczą i liczne osiągnięcia na gruncie artystycznym (m.in. nagroda główna w konkursie „Mój czarodziejski zwierzak", II miejsce w konkursie „Mój biznes w Tarnowie", wyróżnienie w konkursie „Moje ulubione miejsce", II nagroda w konkursie „Koń Małopolski").

P. Danuta Wojciechowska rozstrzygnęła Asy Matematyczne:
klas 4 – Wojciech Blicharz kl. 4b
klas 5 - Aleksandra Wrona kl. 5c i Dawid Dulian kl. 5c
klasa 6 – Oliwer Łoś kl. 6b

Konkurs języka angielskiego dla klas trzecich „It's time!" (Już czas!), który sprawdzał wiadomości i umiejętności uczniów w zakresie określania czasu: godzin, pór dnia, dni tygodnia, miesięcy, pór roku rozstrzygnęła p. Urszula Karpała. W klasie 3a najlepszym „podróżnikiem w czasie" okazała się Aleksandra Broniec, w klasie 3b Natalia Derlęga, a w klasie 3c Jan Martowicz.

Kolejno głos zaprała p. Edyta Wardzała, która miała do wręczenia kilka ważnych nagród:

• Małopolski Konkurs Biblijny, organizator Małopolski Kurator Oświaty:
Etap wojewódzki 2 uczniów:
1. Monika Dziura 5a - finalistka
2. Miłosz Adamczyk 5c – finalista

• Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II „Święty Świętych", organizator Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Tarnowie:
1. Miłosz Adamczyk 5c – II miejsce
2. Monika Dziura 5a – II miejsce

• Szkolny Konkurs Wiedzy –„Jan Paweł II – Święty":
1. Monika Marek 5a
2. Jan Wiejaczka 4a
3. Kamila Kurczab 6a

• Szkolny Konkurs poezji Karola Wojtyły –„Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie, dwie tylko: poezja i dobroć...":
Gabriela Brożek 6a – I miejsce
Aleksandra Wrona 5c – II miejsce
Monika Marek 5a – II miejsce
Izabela Rymanowska 4c - III miejsce

Na zakończenie uroczystości głos zabrała p. Iwona Skowron - oto informacje na temat konkursów zorganizowanych przez Gimnazjum „Piętnastka" dla uczniów SP 15:

• Konkurs Wiedzy o USA: 16 osób
I miejsce Aleksandra Wrona kl. 5c
II miejsce Monika Marek kl. 5a
III miejsce Grzegorz Narożański kl. 5b

• Konkurs na plakat: „Miasta USA":8 osób
I miejsce Amelia Okarma kl. 5b
II miejsce Michał Pater kl. 5a
III miejsce Piotr Świder kl. 5a

Podczas apelu ogłoszono również całoroczne zmagania uczniów w konkursie „Najlepsza Klasa w Szkole":

I miejsce ex aequo klasy: 5b i 5c
III miejsce - klasa 4a

Szczegółowa punktacja dostępna jest w zakładce: Konkursy / Najlepsza Klasa w Szkole.