winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

Nasze sukcesy

05-martwa-naturaW dniu 6 maja w ramach projektu „ Osiemnastka na tropie talentów" uczennice naszej szkoły Magdalena Robak (VIc) i Julia Kłosowska (VIa) wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Martwa natura w sepii". Zadanie uczestników nie należało do najłatwiejszych: w ciągu dwoch godzin mieli oni narysować na kartce formatu A3 kompozycję opartą na obserwacji utworzonej na potrzeby konkursu martwej natury. Do wykonania tej pracy musieli użyć sepii.
Poziom artystyczny powstałych prac był wysoki, ale najwięcej uznania zdobyła praca naszej uczennicy – Magdy Robak. Ona też zajęła najwyższą lokatę – zaszczytne 1 miejsce.
Gratulujemy Magdzie i życzymy jej dalszych sukcesów artystycznych!

Mistrzostwa Tarnowa Szkół Podstawowych w Szachach

XI miejsce: Jakub Janicki V A
XIII miejsce: Jakub Onik

Mistrzostwo Tarnowa szkół podstawowych w mini piłce siatkowej

IV miejsce – drużyna chłopców
V miejsce – drużyna dziewcząt

Mistrzostwa Tarnowa w piłce ręcznej dziewcząt

I zespół zajął I miejsce
II zespół zajął III miejsce

Mistrzostwa Tarnowa w piłce ręcznej chłopców

I zespół zajął I miejsce
II zespół zajął II miejsce
Zespół dziewcząt i chłopców awansował do Finału Rejonowego

Turniej piłki ręcznej chłopców klas V zorganizowany przez SP 8 w ramach Programu Profilaktycznego „Zachowaj Trzeźwy Umysł"

I miejsce dla reprezentacji Szkoły nr 15

Mikołajkowy Turniej piłki ręcznej

Dziewczęta
Klasy IV - I miejsce
Klasy V - III miejsce
Klasy VI – I miejsce

Chłopcy
Klasy IV – II miejsce
Klasy V – VI - I miejsce.

„FERYJNY” Turniej piłki ręcznej

Dziewczęta
Klasy IV - II miejsce
Klasy V - I miejsce
Klasy VI – I miejsce

Chłopcy
Klasy IV – II miejsce
Klasy V – VI - I miejsce.

Turniej piłki ręcznej chłopców zorganizowany przez Gimnazjum nr 8

I miejsce dla reprezentacji Szkoły nr 15

Mistrzostwa Tarnowa w tenisie stołowym

Reprezentacja dziewcząt zajęła II miejsce.

Turniej piłki nożnej klas VI zorganizowany przez Gimnazjum nr 4

Reprezentacja Szkoły zajęła I miejsce.

Finał Rejonowy Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców

I miejsce chłopcy
I miejsce dziewczęta

Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej

III miejsce chłopcy
III miejsce dziewczęta

W drugiej edycji „Małej Ligii” dla klas czwartych o puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży
II miejsce dla reprezentacji SP 15

„Szczypiorniak na Orlikach” turniej organizowany przez Związek Piłki Ręcznej

I miejsce dla zespołu I
V miejsce dla zespołu II

Finał rejonowy Ogólnopolskiego Turnieju „Szczypiorniak na Orlikach”

I miejsce dla zespołu dziewcząt i zespołu chłopców z klas VI

Finał Pucharu Polski Związku Piłki Ręcznej w Polsce rozgrywany w Dźwirzynie

X miejsce dziewczęta

Finał Pucharu Polski Związku Piłki Ręcznej w Polsce rozgrywany w Kępnie

III miejsce chłopcy

Małopolski Konkurs Humanistyczny

Etap rejonowy:
Agnieszka Sądowicz VI a

Małopolski Konkurs Przyrodniczy.

Etap rejonowy:
Filip Marszałek VI a

Małopolski Konkurs Biblijny:

Etap rejonowy:
Magdalena Trybulska V b

Międzynarodowy konkurs historyczny „Przyjaźń Polsko-Węgierska 2012” w Vesprém na Węgrzech

w konkurencji drużynowej II miejsce zajęli:

  • Agnieszka Sądowicz VI a
  • Filip Marszałek VI a
  • Karolina Cabała VI a

w konkursie indywidualnym

  • I miejsce: Agnieszka Sądowicz VI a
  • III miejsce: Filip Marszałek VI a

Historyczny konkurs kuratoryjny „O wolność Rzeczypospolitej. Tadeusz Kościuszko i książę Józef Poniatowski – żołnierze wolności”

Etap wojewódzki

  • Filip Marszałek VI a
  • Mateusz Andrzejewski V a
  • Tytus Tyralik VI b


Laureatem konkursu został:
Filip Marszałek VI a

Ogólnopolski konkurs historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego od konfederacji barskiej do powstania styczniowego - 1768 do 1864”

Etap rejonowy:

  • Tytus Tyralik VI b
  • Etap wojewódzki
  • Tytus Tyralik VI b

Ogólnopolskiego Konkursu Tematycznego „Losy bliskich i losy dalekich – życie Polaków w latach 1914 – 1989

Etap szkolny i rejonowy

  • Weronika Cieżadło VIb
  • Magdalena Trybulska V b
  • Zuzanna sajdak V b
  • Agnieszka Sądowicz VI a

Konkurs historyczny „Tadeusz Kościuszko bohater walk o niepodległość” organizowany przez SP 5 w Tarnowie

I miejsce: Bartłomiej Pęcak i Mateusz Andrzejweski V a
IV miejsce: Tytus Tyralik VI b i Filip Marszałek VI a

Konkurs poetycki na wiersz o tematyce „Magiczny Tarnów”

III miejsce: Grzegorz Grabowski VI a
Wyróżnienia: Izabela Ochońska, Wiktoria Pilarska i Oliwia Starzec z klasy VI a

Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej

III miejsce: Karolina Cabała VI a.
II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Literackie wizerunki Bema”

II miejsce: Magdalena Błach VI c
Wyróżnienia: Monika Marczyk VI c i Aleksandra Kozień V c.

Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas czwartych „Z ortografią za pan brat”

I miejsce: Magdalena Robak IV c,
II miejsce: Gabriela Koziara IV b,
III miejsce: Karolina Derlaga IV b
Wyróżnienia: Sebastian Mazgaj IV c oraz Oliwer Łoś IV b.

Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas piątych i szóstych

I miejsce: Karolina Czapla V a,
II miejsce: Wiktoria Solecka V d,
III miejsce: Karolina Zabiega VI a.
Wyróżnienia: Karolina Cabała VI a i Monika Marczyk VI c.

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O Pióro Dyrektora” organizowany przez Gimnazjum Nr 4.

Mistrzem ortografii i laureatką konkursu została Karolina Cabała VI a
Wyróżnienia: Wiktoria Solecka V d i Karolina Zabiega VI a

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Ortograficzny zawrót głowy" organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Tarnowie:

II miejsce: Karolina Cabała
III miejsce: Karolina Zabiega

Konkurs ortograficzny organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 23 dla uczniów klas II

wyróżnienie: Anna Łata II a oraz Emilia Góryjowska II b

XVII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Broniewskiego, organizowany przez Zespół Szkół Sportowych

Wyróżnienie: Karolina Cabała VI a

Konkurs recytatorski „Wspomnienia o Janie Pawle II” organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 8 w Tarnowie

I miejsce: Paula Zielińska II c

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 15

I miejsce: Agnieszka Sądowicz VI a
III miejsce: Daria Pasiecznik VI b

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów kl. V i VI organizowany przez Szkołę Języków Obcych "Primus Linguist"

Laureat: Agnieszka Sądowicz
Szkolne konkursy języka angielskiego.

Wyniki uczniów klas czwartych:
I miejsce: Izabela Mruk IV a,
II miejsce: Igor Tokarski IV c
III miejsce: Wojciech Gurgul IV a i Gabriela Sułkowska IV c.

Wyniki uczniów klas piątych:
I miejsce: Anna Gancarz V b,
II miejsce: Tomasz Słowik V c
III miejsce: Aleksandra Suszczyńska V c.

Wyniki uczniów klas pierwszych w konkursie "Alfabet i literowanie":
I miejsce w kl. I a: Gabriela Bielecka,
I miejsce w kl. I b: Gabriela Pęcak
I miejsce w kl. I c: Emilia Bogaczyk

Wyniki uczniów klas drugich w konkursie "Liczymy po angielsku":

Klasa II a:
I miejsce: Magdalena Polak i Daria Baut,
II miejsce: Weronika Bonkowska i Kinga Łazarek,
III miejsce: Kacper Mikuła

Klasa II b:
I miejsce: Nikodem Zacharek,
II miejsce: Mateusz Baca,
III miejsce: Dawid Barszcz

Klasa II c:
I miejsce: Natalia Gruchała,
II miejsce: Paula Zielińska,
III miejsce: Karina Moździerz.

Konkurs języka angielskiego „Let’s play English” organizowany przez Gimnazjum 11

II miejsce drużynowo: Agnieszka Sądowicz i Filip Marszałek VI a

Szkolne konkursy matematyczne.

Matematyczny Konkurs AS czwartych klas:
Magdalena Robak IV c

Matematyczny Konkurs AS piątych klas:

Tomasz Słowik V c

Matematyczny Konkurs AS szóstych klas:

Agnieszka Sądowicz VI a

Olimpiada matematyczna BEMIK:

  • Oliwer Łoś IV b
  • Tomasz Słowik V c
  • Karolina Zabiega VI a

Szkolny konkurs matematyczny: „Mistrz Matematyki” dla klas 1-3

Mistrz Klas Pierwszych:
I miejsce: Maciej Woliński I b
II miejsce: Konrad Kogut I b
III miejsce: Aleksandra Kocik I c i Martowicz Jan I c

Mistrz Klas Drugich:
I miejsce: Weronika Bonkowska II a
II miejsce: Jan Wiejaczka i Magdalena Polak II a
III miejsce: Wiktor Kaliciński II a

Mistrz Klas Trzecich:
I miejsce: Patryk Kwarciński III a
II miejsce: Kamil Małeta III c
III miejsce: Aleksandra Kielar III a

"Mistrz przyrody” – konkurs dla uczniów klas szóstych

I miejsce: Filip Marszałek VI a
II miejsce: Monika Marczyk VI c
III miejsce: Agnieszka Sądowicz VI a

I Międzyszkolny Turniej FAUNY zorganizowany przez Salon Gier Planszowych Jaskinia V LO w Tarnowie i SP 3.

Do finału Turnieju zakwalifikowali się:
Oliwia Marszalska III b, Kinga Niemiec III c oraz Igor Mróz III c

Ogólnopolski konkurs edukacyjny "Planeta Energii" zorganizowany przez Grupę ENERGA.

Wyróżnienie dla klasy I a

Międzyszkolne konkursy plastyczne:

„Aktywnie i zdrowo”
I miejsce: Weronika Szybczyńska V b,
II miejsce: Oliwia Baut IV a,
Wyróżnienia: Wiktoria Kozioł i Aleksandra Król V d, Dominik Furmański V c.

„Jan Paweł II w pamięci i oczach dzieci”
Nagrody: Oliwia Baut IV a, Daria Sroka, Mateusz Wieczorek i Marta Kalicińska VI b.

„Jesienna zakładka”
I miejsce: Mateusz Baca II b.

„Kolęda w kolorach”
III miejsce: Magdalena Robak IV c.

„Zima w oczach dziecka”
I miejsce: Anna Szwed V b.

„Kibicuję Fair Play” w ramach programu społecznego „Szkoła bez przemocy”
Etap szkolny: Andżelika WiatrV b i Wiktoria Kułaga V a.

IX Konkurs Piosenki Religijnej „Śpiewać każdy może” w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych, prowadzonym przez Caritas Diecezji Tarnowskiej

I miejsce dla zespołu wokalnego z klasy V c w składzie:

  • Aleksandra Kozień,
  • Zuzanna Lorenc,
  • Aleksandra Suszczyńska,
  • Bogna Ochońska,
  • Aleksandra Ochońska,
  • Wiktoria Mróz.

I Małopolski Konkurs Piosenki Angielskiej dla szkół podstawowych - MIECHÓW 2011 pod patronatem honorowym Małopolskiego Kuratora Oświaty

I miejsce dla solistki Aleksandry Kozień V c.

XVI Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Żabnie

Laureatką konkursu została Aleksandra Kozień V c.

Szkolny Konkurs Plastyczny „Są na świecie anioły”

kategoria "Rzeźba"
I miejsce: Jadwiga Zabiega III b
II miejsce: Emilia Góryjowska II b, Wiktor Matyjewicz I b
III miejsce: Julia Fryś I b

Wyróżnienia:

  • Andżelika Wiatr V b
  • Joanna Kołodziej V b
  • Anna Maciejko II b
  • Emilia Wrońska I b
  • Donata Jaworek III b
  • Mieszko Parys V c
  • Natalia Derlęga I b

kategoria "Prace płaskie"
I miejsce: Wiktoria Kozioł V d
II miejsce: Aleksandra Augustyńska III b , Bartosz Dziodzio III b
III miejsce: Wiktoria Serwin V b, Kinga Gawron III b

Wyróżnienia:

  • Dominika Dębska V a
  • Kuba Stachura III b
  • Barbara Narożańska V b
  • Oliwia Baut IV a

Konkurs plastyczny „Plastek i jego zaczarowane pudełko” organizowany przez Fundację Plastics Europe Polska – pierwsza edycja

zwycięzcy: klasa II a (obok SP 9 i szkoły z Włocławka)

Konkurs plastyczny „Pejzaże polskie” zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół – Świat Pracy”

II miejsce: Wiktoria Solecka V d

"Białe i czarne" - konkurs plastyczny organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 2 w Tarnowie

I miejsce: Emilia Wiatr III c

II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej w Szkole Podstawowej Nr 23

I miejsce: Milena Łącka III c

Podkategorie